TURKISH STUDENT - Yurtdışı Eğitim Rehberiniz
AnasayfaÜlkelerMalta'da EğitimDil Eğitimi Almak İçin Cazip Bir Ülke: Malta
Dil Eğitimi Almak İçin Cazip Bir Ülke: Malta

Dil Eğitimi Almak İçin Cazip Bir Ülke: Malta

İngilizce öğrenmenin ve bu dili akıcı bir şekilde konuşmanın değeri her geçen gün artıyor. Çünkü İngilizce bilenler İngilizce bilmeyen rakiplerine göre hem daha rahat iş bulabiliyorlar hem de kariyerlerinde daha hızlı ilerleyebiliyorlar. İngilizce öğrenmenin en mantıklı yollarından birinin yurt dışında eğitim almak olduğunu söylemek mümkün. Çünkü resmi dili İngilizce olan bir ülkede dil eğitimi almak aynı zamanda günlük hayatta sıklıkla pratik yapmayı da beraberinde getiriyor ve bu sayede de İngilizceyi tam anlamıyla öğrenmek mümkün oluyor.

Resmi dilleri Maltaca ve İngilizce olan “Adalar Ülkesi” Malta, yabancı dil öğrenmek isteyen kişiler için en cazip ülkelerden biri. Çünkü ülkede hem oldukça başarılı dil kursları var hem de ülke sunduğu olanaklar ile dil okulu öğrencilerine eşsiz bir deneyim yaşatacak güzellikte.

Siz de yurt dışında dil eğitimi almayı düşünüyorsanız ve neden Malta’nın bu konuda en çok önerilen ülke olduğunu merak ediyorsanız ülkede yabancı dil eğitimi almanın ayrıcalıklarını yazının devamında bulabilirsiniz.

Uluslararası Eğitim Teşviki

Malta’da, 2016 yılında başlatılan ve kâr amacı gütmeyen Eğitim Malta, ülkeyi küresel eğitim pazarına entegre etme yolunda büyük adımlar atmıştır. Eğitim Malta’nın başlatmış olduğu programın katkıları sayesinde Malta, Avrupa’da Eğitim Projesi’nin ve Küresel Eğitim Ağı’nın bir parçası olmuştur.

Ülkede kaliteli dil eğitiminin yanı sıra yabancı dil öğrenmeye gelmiş öğrenciler için sağlanan önemli teşvikler de bulunuyor. Örneğin Malta Hükümeti, Malta dil okulları federasyonu FELTOM’un teşviki ile AB vatandaşı olmayan ülkelerden gelen öğrencilere Malta’da part time çalışma izni vermeye başladı. Bu gibi teşvikler, özellikle öğrenci ve genç profesyoneller için Malta’da dil eğitimi almayı daha avantajlı hale getiren önemli etmenlerden biri oldu.

Dil Eğitimi Almak İçin Cazip Bir Ülke: Malta

Malta Kaliteli Yaşam İçin En İdeal Ülke!

Dil eğitimi almak için yurt dışına çıkacak kişiler açısından gidecekleri ülkenin nasıl bir yer olduğu önem arz ediyor.

Özellikle 2020 yılı Mart ayından itibaren tüm dünyayı adeta eve hapseden pandemi süreciyle birlikte hemen her öğrenci ve ebeveynlerinin eğitim planlarında ve tercihlerinde sağlık bakımından güvenlik haklı olarak en çok önem verilen konu oldu. Malta, pandemi sürecinde Avrupa ülkeleri içinde en iyi tedbir ve güvenlik uygulamalarını geliştirip öne çıkan ve vaka sayısı en düşük ülkelerden biri oldu.

Normale geçiş sürecinin hemen peşinden 2020 Temmuz’da Malta Uluslararası Havalimanı’nın uçuşlara açılmasıyla birlikte dünyanın dört bir tarafından gelen öğrenciler güvenli bir ortamda dil eğitimlerini tamamlama şansını yakaladılar.

Malta, iklimi, kültürel tarihi, mutfağı ve doğal güzellikleri ile yaşanılacak en güzel ülkelerden biridir. Tüm bu artıların yanı sıra Malta’da yaşamak, diğer ülkelere göre çok daha ekonomiktir. Malta sadece İngilizce öğrenmek için gidilebilecek en cazip ülke değil aynı zamanda ekonomik dil eğitimi fırsatı arayan öğrenciler için de en ideal seçeneklerden biridir.

Malta hakkında hala kafanızda soru işareti varsa gelin biraz daha detaylı inceleyelim. Hangi bölgede yaşıyor olursanız olun hepimizin gönlündeki iklim Akdeniz’dir. Malta’nın iklimi de Akdeniz iklimidir ve ülke yaklaşık olarak yılda 300 gün güneşlidir. Hemen her gün güneşlenebileceğiniz muazzam güzellikteki plajlarına, tertemiz denizinde yüzmeye ve dalışa meraklıysanız masmavi koylarına doyamayacaksınız.

Ülkenin mutfağı hem Akdeniz mutfağının tüm lezzet unsurlarını taşıyor hem de sadece Malta’da yiyebileceğiniz özgün tatları barındırıyor. Kısacası Malta’ya giden kişiler ülkede dil öğrenmenin yanı sıra enfes bir mutfağın ürünü lezzetli ve ekonomik yemekleri de tatma fırsatı buluyor.

Dil Eğitimi Almak İçin Cazip Bir Ülke: Malta

Geçmiş yüzyıllarda pek çok Akdeniz medeniyeti ile yolları kesişen adalar ülkesi Malta’nın zengin bir tarihe sahip olması sebebiyle ülke; gezilecek birbirinden güzel müzelerle ve benzersiz mimari dokuyu sergileyen tarihi yapılarla doludur. Bu da Malta’da eğitim almayı keyifli kılan bir diğer önemli ayrıntıdır. Malta’da geçirdiğiniz her an kendinizi tarihteki bir uygarlığı gözlemlerken bulabileceğiniz gibi Game of Thrones’unki gibi ya da Temel Reis’inki gibi pek çok popüler film platosunu da gezebilirsiniz.

Yabancı dil eğitimi için Malta’yı ideal kılan bir diğer nokta da ülkede yaşayan insanların çok yardımsever ve misafirperver olmalarıdır. Ülkenin sıcak ve kibar insanları sayesinde Malta’da yaşayan öğrenciler için daima güvenli ve huzurlu bir sosyal ortam bulunuyor. Ayrıca ülkenin en önemli geçim kaynaklarından biri eğitim olduğu için Malta’da farklı ülkelerden kişilerle tanışmak, onlarla arkadaşlık yaparak İngilizceyi pekiştirmek ve hatta ileride profesyonel iş hayatınızda yeni fırsatlar oluşturabilecek bir network oluşturmak da mümkün.

Siz de İngilizceyi akıcı bir şekilde konuşmak ve bu dilin tüm inceliklerini öğrenmek için yurt dışında eğitim almak istiyorsanız karar vermeden önce, Malta’ya ve ülkenin sunduğu avantajlara mutlaka göz atın. Eğitim programları dahilinde öğrencilere yönelik zengin aktivite programları ile de öne çıkan Malta Dil Okulları’nda zamanın nasıl geçtiğini fark etmeyeceksiniz. Üstelik Türkiye’ye dönerken eğitimin size kattıkları sayesinde, farklı konularda kendi yeteneklerinizi keşfetmiş, yeni beceriler de kazanmış olacaksanız. Siz de unutulmaz anılar ve kaliteli bir eğitim için Malta’yı seçin. Çünkü Malta’da her zaman daha fazlasını bulabilirsiniz!

Visitmalta.com

Yorum yok

Sorry, the comment form is closed at this time.