TURKISH STUDENT - Yurtdışı Eğitim Rehberiniz
AnasayfaÜlkelerKanada'da EğitimEn İyi 10 Kanada Üniversitesi*

En İyi 10 Kanada Üniversitesi*

(*2017 Mezuniyet Sonrası İş Bulma Oranında)..

QS Mezuniyet Sonrası İş Bulma Oranı 2018’in sonuçları geldi; buna göre 18 Kanada üniversitesi işe alınabilir mezun üretimi konusunda dünyanın en iyileri arasında yer aldı. Bu sıralama; iş bulma oranları, mezun sonuçları, işveren saygınlığı ve daha birçok konuyu değerlendiren bir yönteme dayanarak mezunların iş bulmaları konusunda lider kurumları öne çıkarmayı hedeflemektedir. 2018’de mezuniyet sonrası iş bulma konusunda en üst sırada yer alan 10 Kanada üniversitesi hakkında bilgiler için okumaya devam edin.

1.University of Toronto

University of Toronto  En İyi 10 Kanada Üniversitesi* 01 uni toronto

Mezunların iş bulması alanında bu sene dört sıra yukarı çıkarak dünya çapında 15. sıraya yerleşen University of Toronto, Mezun Sonuçları kriterinde diğer Kanada üniversiteleri arasında en yüksek puana sahiptir. Üniversitenin birçok eski öğrencisi; sanat, bilim, siyaset, ticaret ve diğer alanlarda izlerini bırakmıştır. Mezunları arasında dört başbakan ayrıca Donald Sutherland ve Margaret Atwood gibi ünlü isimler de bulunur.

2. University of Waterloo

University of Waterloo  En İyi 10 Kanada Üniversitesi* 02 uni waterloo

University of Waterloo, mezunların iş bulması alanında dünya çapında 24. sıradadır ve hem araştırma hem de işverenlerle ilgili ortaklıkların değerlendirmesi olan İşverenlerle Ortaklıklar kategorisinde etkileyici bir puana (dünya çapında dördüncü) ulaşmıştır. Waterloo; 25 yıl boyunca Kanada’nın en yenilikçi üniversitesi ünvanını taşımıştır ve öğrencilerinin eğitimlerini iş deneyimiyle birleştirmesine imkan sağlayan akrediteli 120’den fazla co-op programı sunarak kendini işbirlikçi eğitimde bir örnek model olarak görür.

3. University of British Columbia

University of British Columbia  En İyi 10 Kanada Üniversitesi* 03 uni bc

Mezunların iş bulması alanında en iyi Kanada üniversitelerinden bir diğeri olan University of British Columbia, İşveren Saygınlığı kategorisinde (dünya çapında 37.) en iyi puana ulaşarak bu yıl altı sıra yükselerek dünya çapında 35. sıraya yerleşti. Waterloo ile aynı şekilde, birçok co-op programı sunar. Ayrıca okul, öğrencilerin ve yeni mezunların kendi işlerini kurmasına yardımcı olan, girişim hızlandırıcı [email protected] programına da sahiptir.

4. McGill University

McGill University  En İyi 10 Kanada Üniversitesi* 04 mcgill uni

Mezunların iş bulması alanında dünyada 42. sırada yer alan McGill University, İşveren Saygınlığı ve Mezun Sonuçları konusunda dünya çapında ilk 50 içinde yer alır. McGill’in önemli birçok mezunu arasına 12 Nobel Ödülü Sahibi ve 142 Rhodes Bilimadamı (her ikisi de Kanada çapında en fazlasıdır), üç Kanada başbakanı (aralarında Justin Trudeau de vardır) ve Leonard Cohen, William Shatner ve Médecins Sans Frontières’in başkanı Joanne Liu gibi başarılı isimler yer alır.

5. University of Alberta

University of Alberta  En İyi 10 Kanada Üniversitesi* 05 uni alberta

Mezunların iş bulması konusunda en iyi Kanada üniversitelerinde bir sonraki durağımız University of Alberta, dünya çapında 94. olmuştur ve en iyi puanını Mezun İş Bulma alanında almıştır. Üniversitenin iş bulma programları ve etkinlikleri arasında kariyer akıl hocalığı programı, staj ve iş deneyimi programları, kariyer fuarları, işveren bilgilendirme seansları ve öğrencilerle mezunları toplumdaki profesyonellerle bir araya getiren Job Shadow haftası yer alır.

6. McMaster University

McMaster University  En İyi 10 Kanada Üniversitesi* 06 mcmaster uni

McMaster University, bu yıl mezunların iş bulması alanında 101-110 bandında yer almıştır, en yüksek puanı İşverenlerle Ortaklık kategorisindedir. Hamilton, Ontario’da bulunan üniversite; yerel bölgenin giderek gelişen girişimci topluluğunun bir parçasıdır. Kampüs içi bir iş kurma girişimi olan The Forge’u ve “hayallerden oluşan fikirleri ticari bir gerçekliğe dönüştürme” hedefini güden ödüllü McMaster Yenilikçilik Parkı’nı yürütmektedir.

7. Queen’s University

Queen’s University  En İyi 10 Kanada Üniversitesi* 07 queens uni

Mezunların iş bulması konusunda 111-120 bandında yer alan Queen’s University; Kanada’nın en öne çıkan politikacılarını, ticaret liderlerini, akademisyenlerini ve 57 Rhodes bilimadamlarını yetiştirmiştir. Queen’s; öğrencilerin işverenlerle buluşmasını sağlamak için yıl boyunca çeşitli kariyer fuarları düzenler, ayrıca hem yerel hem de uluslararası öğrenciler için 16 ay kadar süren ücretli stajlar da ayarlayabilmektedir.

8. Université de Montréal

Université de Montréal  En İyi 10 Kanada Üniversitesi* 08 uni montreal

Fransızca konuşulan Université de Montréal, bu yılın mezunların iş bulması sıralamasında 121-130 aralığında yer almıştır. Üniversite Kanada’nın en büyüklerinden biridir ve Kanada’nın 15. Başbakanı Pierre Trudeau ile beşinci Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Yüksek Komisyonu Temsilcisi Louise Arbour gibi birçok önemli mezun yetiştirmiştir. Uyguladığı iş bulma girişimleri arasında öğrencilerin iş piyasasına entegrasyonunu sağlamak için tasarlanan öğrenci yerleştirmeleri bulunur.

=9. University of Calgary

University of Calgary  En İyi 10 Kanada Üniversitesi* 09 uni calgary

University of Calgary; mezunların iş bulması konusunda 151-160 aralığında yer almıştır ve Kanada’daki 9. sıralamasını Western University ile paylaşmaktadır. %95’lik mezunların iş bulması oranıyla üniversite bir dizi kariyer fuarı düzenler ve birçok co-op programı ve staj sunar. Bunların yanında öğrencilerin bir işverenin kendileri için uygun olup olmadığını öğrenebilecekleri bilgi seansları da düzenler.

=9. Western University

Western University  En İyi 10 Kanada Üniversitesi* 10 western uni

Mezunların iş bulması alanında 2018 yılında Kanada’nın en iyi üniversiteleri listemizde son olarak Western University de 151-160 aralığında yer almıştır. Eskiden University of Western Ontario olarak bilinen okulun Öğrenci Başarı Merkezi; stajlar, co-op programlar, gönüllü çalışma, küresel deneyimler, iş gölgelendirme ve Alternatif Bahar Tatili gibi Toplum Odaklı Öğrenim (Community Engaged Learning) (CEL) programlarıyla öğrencilerin iş bulma oranını artırmalarına ve iş ortamına hazırlanmalarına yardımcı olur.

Sabrina Collier
TopUniversities.com

Etiketler
Yorum yok

Sorry, the comment form is closed at this time.