TURKISH STUDENT - Yurtdışı Eğitim Rehberiniz
AnasayfaÜlkelerİtalya'da EğitimBütün Yollar Roma’ya Çıkar
Bütün Yollar Roma’ya Çıkar

Bütün Yollar Roma’ya Çıkar

İtalya Aksanıyla Amerikan Eğitimi

Roma’daki uluslararası öğrenciler; İngilizce üniversite eğitimlerinde aradıkları kültürel ve kişisel gelişimi, göz kamaştırıcı bir kültürler arası şehir atmosferinde bulmaktadırlar. Öğrenciler, dünyanın her yerinden gelen diğer akranlarıyla tanışma ve arkadaşlıklar kurma fırsatına sahip olurlar. Öğrenim her yerde devam eder: sınıflarda, şehirdeki günlük yaşantılarında, stajlar, İtalya ve civarına düzenlenen eğitim gezilerinde. Avrupa’nın güneyindeki merkezi konumu ile İtalya; tüm Avrupa’ya, Kuzey Afrika’ya ve Doğu Asya başkentlerine en fazla iki saatlik uzaklıktaki kolay ulaşımıyla ideal bir yerdir.

Yurt dışında eğitim, hayatınızı değiştiren bir deneyimdir ve dünya çapında birçok üniversite yüksek eğitim müfredatlarının bir parçası olarak yurt dışında eğitim deneyimi sunmaktadır. Bu deneyim öğrencilere lisans derecelerini zamanında tamamlama imkanı sunar, transkriptlerini güçlendirir ve hem akademik hem de kişisel açıdan kendilerini en iyi şekilde geliştirmelerini sağlar. Roma’da bir sömestirlik veya yıllık eğitim almak, öğrencilere turistlerin göremeyeceği incelikleri görme şansı sunar, öğrenciler şehrin hareketliliğini özgün bir şekilde yaşarlar.

Güzel doğasıyla Roma, Beşeri bilimler eğitimi için uygun bir ortam sunar: bir resim binlerce kelimeyi içeriyorsa, Roma okunmayı bekleyen bitmez bir hikayedir. Roma Forumundan Sistine Şapeli’ne ve MAXX I Modern Sanat Müzesi’ne kadar Roma; her biri Sanat Tarihi, Arkeoloji ve Klasik Çalışmalar alanlarında yeri doldurulamaz bakış açıları sunan sayısız sanat hazinesine sahiptir. Öğrenciler ders kitaplarından sıyrılıp, yapım yerindeki sınıflarda bu şaheserler ile yüz yüze gelme şansına sahiptir. Böylesine interaktif bir anlayış ile öğrenim gören öğrenciler; sanatın, resmin, heykelin ve mimarinin esaslarını tam anlamıyla kavrarlar.

Roma, burslar ve alan çalışması yoluyla sunulan uygulamalı eğitimler veren bir başkenttir. Gerçekte de Roma, dünyanın hemen hemen tüm ülkeleri için 3 diplomatik temsilciye (İtalya, Vatikan ve Birleşmiş Milletler) sahip olan tek dünya başkentidir.

Dünyanın her yerinde çalışmak veya ileri eğitim almak için hazırlayan bir zenginlik…

Giliola Pilloni, American University of Rome
www.aur.edu

Etiketler
Yorum yok

Sorry, the comment form is closed at this time.