TURKISH STUDENT - Yurtdışı Eğitim Rehberiniz
AnasayfaÜlkelerİsviçre'de EğitimUNIVERSITY OF BUSINESS AND INTERNATIONAL RELATIONS (UBIS)
UNIVERSITY OF BUSINESS AND INTERNATIONAL RELATIONS (UBIS)

UNIVERSITY OF BUSINESS AND INTERNATIONAL RELATIONS (UBIS)

Takım Çalışmasını Teşvik Eder, Öğrencilerin Birer Lider Olmasını Ve Ticarete Atılmasını Sağlar.

Cenevre’de bulunan UBIS, İşletme ve Uluslararası İlişkiler alanında çağdaş programlar sunan genç, yenilikçi bir kurumdur. Dünyanın lider merkez ofislerine, finans kurumlarına ve uluslararası organizasyonlara bu denli erişimi olan başka bir şehir yoktur. UBIS’in DNA’sı üç ana faktörden oluşur: Gerçek Dünya Deneyimi, Bireysel İlgi ve Uluslararası bir Perspektif. UBIS’in profesörleri son derece deneyimli profesyonellerdir. Sınıfa gerçek dünya sorunlarını getirir ve deneyimin verdiği kritik gözle bu sorunları analiz ederler. Profesörlerimiz öğrencilere, profesyonel hayatlarında karşılaşabilecekleri konuları irdeleyen stratejik çerçeveyi kazandırır.

UBIS piyasanın gelişen ihtiyaçlarını yakından takip ederek derslerini ve metodolojisini sürekli olarak buna göre uyumlu hale getirir. Böylece mezunlarımızın hızla değişen iş dünyasında başarılı olmak için gereken bilgi ve aktarılabilen becerileri edindiğinden emin olur.

UBIS’te öğrenciler kalabalıkta görünen birer sima olmanın çok ötesine geçerler. Her öğrencinin ihtiyaçlarına özen gösterir ve kişiye özel tasarlanmış öğrenim deneyimi sunmayı hedefleriz. Küçük sınıflarımız; her öğrencinin sınıf içi tartışmalara daha derinlemesine katılmanın ve profesörlerinden bireysel geri dönüş almanın avantajlarından faydalanmasını sağlar. Bu öğrencilerimizin yapmak istedikleri kariyerde başarılı olmak için gereken beceri ve özgüveni geliştirmek üzere tasarlanmıştır.

Polonya’dan Lisans öğrencisi Bayan Ewelina Zatorski: UBIS’e geldiğimde tüm çalışanlar son derece arkadaş canlısıydı. Bir üniversitedeki atmosferin bu denli aile ortamı olabileceğini gördüğümde çok şaşırdım. Dersler son derece organize. Profesörler bize profesyonel hayattan konular veriyorlar; tasarladığımız iş planları gerçeğe dönüşebiliyor. Gelecek yıl mezun olur olmaz, yeni bir iş kurma projesi yaratmayı düşünüyorum. Şu an eğitimime ve Deloitte’da yaptığım staja odaklanmış durumdayım.

UBIS gerçek bir uluslararası topluluk: Öğretim üyelerimiz, çalışanlarımız ve öğrencilerimiz 40’tan fazla ulustan ve dünyanın dört bir köşesinden geliyorlar. UBIS ayrıca güçlü bir uluslararası akademik ortaklar ağına ve uluslararası mezunlar ağına sahiptir. Günümüzde UBIS Ailesi dört kıtaya yayılmış durumdadır.

UNIVERSITY OF BUSINESS AND INTERNATIONAL RELATIONS (UBIS)

UBIS’te programlarımızı toplumun ihtiyaçlarına göre düzenliyor ve öğrencilerimizin kapasitesini buna göre geliştiriyoruz; böylece alışık olmadıkları bölgelerde bile doğru yolu bulabilmeleri için sağlam bir temel ediniyorlar. İşletme ve uluslararası ilişkiler konularında bilgi ve deneyim kazandırmanın yanında UBIS, kişinin gelişimine de büyük önem gösterir çünkü geleceğin işi yalnızca belirli bir konuda teknik bilgiyi gerektirmez. Bireylerin sürekli olarak uyum sağlamaları ve değişmeleri ve toplumda kendi yerlerini bulmaları da son derece önemlidir. Bu nedenle UBIS’te öğrencilerimize kendilerini daha iyi tanımaları, güçlü yanlarını doruğa çıkarmaları, kendi motivasyonlarını anlamaları ve dünyada olumlu etki bırakabilecek projeleri uygulamak için gereken özgüven ve cesareti edinmeleri için tasarlanmış öğretim yöntemleri kullanıyoruz. Diğer bir deyişle, onlara daha henüz farkında bile olmadıkları ticari ve toplumsal zorluklarla baş etmek için kullanacakları 21. yüzyıl gereçlerini veriyoruz.

Direktör Yardımcısı Bayan Anne-Liis Laane-Saez: Öğrencilerimiz anlamlı ve toplum üzerinde uzun süreli olumlu etki yaratan işletmeler geliştirmeyi öğreniyorlar. Sistem dinamikleri, anlamlı sohbetler ve stresle, zorluklarla nasıl baş edebileceklerini öğreniyorlar. Tüm yapılarda iletişim becerilerine özellikle büyük önem veriyoruz. Öğrenciler çok sıkı çalışıyorlar ama bunu yapmaktan da memnular çünkü eğitimsel aktivitelerinde daha geniş bir bakış açısıyla bakabiliyorlar. Öğrenciler topluma katkı sağlamak üzere olumlu değerlere sahip, işbirlikçi ve ön hazırlıklı bireyler haline dönüşüyor.

İşletme ve uluslararası ilişkiler alanında uzman olmalarının yanında öğretmenlerimiz, öğrencilere kişisel gelişim, psikolojik gelişim ve sağlık uygulamaları gibi alanlarda da koçluk yaparlar. Öğrencilerimizin temel alışkanlıklarını ve kapasitelerini geliştirerek kendilerinin en iyisine ulaşmaları için çalışırlar. Küçük sınıflarımızda herkese özel dikkat gösterilir ve birer sektör profesyoneli olan ve kendi engin bilgilerini ve deneyimlerini paylaşmaya hevesli öğretmenlerini yakından tanıma fırsatını edinirler. Öğretmenlerimiz öğrencilerimizi yolculukları boyunca farklı konularda karşılaşacakları zorluklarda desteklemek ve akademik ve kişisel gelişim için mümkün olan en iyi çözümleri bulmak için hazırdırlar.

Türkiye’den Master öğrencisi olan Ali Muktar Bey: UBIS’te yaratıcı yaklaşımlar ve kişisel aktivitelerle karşılaştım. Öğretmenler gerçek hayat koçları gibiler. UBIS’ten öğrenciler Birleşmiş Milletler Kütüphanesi’ni kullanabiliyorlar. Harika iletişim ağları kurabileceğimiz yerlere erişebilmek de harika bir avantaj. Yabancı delegasyonlardan diplomatlar, danışman acenteler ve siyasetçilerle kolayca tanışabiliyorsunuz. İnsan Hakları dersimizde toplantıya kayıt yaptırırken konferanslara ve yan etkinliklere de katılabiliyorsunuz. Bunlara ek olarak profesörler LinkedIn profilleri üzerinden bağlantılarını paylaşabiliyor veya kendi şirketlerinde staj yapmanız için sizi davet edebiliyorlar. Bunun sebebi, profesörlerin özel bankacılık, girişimcilik, danışmanlık, finans, hukuk ve uluslararası ilişkiler gibi profesyonel alanlardan geliyor olmaları.

Neden UBIS’te eğitim:

  • İş piyasasının geleceği ile paralel
  • Yaratıcı
  • Sektör uzmanları
  • Bireysel ilgi
  • Kişisel gelişim
  • Kendi projelerinizi geliştirme imkanı

UBIS öğrencilerini 4. endüstriyel devrim çağında birer birey ve profesyonel olarak başarıya hazırlar.

UNIVERSITY OF BUSINESS AND INTERNATIONAL RELATIONS (UBIS)

İletişim:
Inna Akhtyrska
Head of Admissions
[email protected]
Tel.: +41 22 732 62 82, + 41 79 534 24 10 whatsup
www.ubis-geneva.ch

Etiketler
Yorum yok

Sorry, the comment form is closed at this time.