TURKISH STUDENT - Yurtdışı Eğitim Rehberiniz
AnasayfaÜlkelerİsviçre'de Eğitimİsviçre: Otelciliğin Ana Merkezi
İsviçre: Otelciliğin Ana Merkezi

İsviçre: Otelciliğin Ana Merkezi

İsviçre’deki sayısız otel yönetimi okullarında eğitim alan dünyanın her yerinden Konaklama endüstrisi ve ilgili alanlarda başarılı ve heyecan verici kariyerlerine devam edecek olan 5000’in üzerinde öğrenci bulunmaktadır.

Tarihsel olarak İsviçre, turizmi; başlıca bir endüstri olarak geliştiren ilk ülkelerden biridir. Üstün nitelikli ve profesyonel otel yöneticilerinin taleplerini karşılamak için ilk otel yönetimi okulu yüz yılı aşkın bir süre önce İsviçre’de kurulmuştur. O zamandan beri İsviçre’deki otel yönetimi okullarından birçok öğrenci mezun olmuş ve burada öğrendiklerini sürdürmektedir.

Sunulan eğitim seviyesi bütün İsviçre otel yönetimi okullarında en üst kalitededir. Bu kurumların hepsi özeldir. Çoğu kişi bu kurumların ders programını düzenleme ve sunulan programları seçme konusunda esneklik sağlayan özelliğini duyduğunda şaşırır. Bu kurumlar ders programlarını hızlı bir şekilde konaklama endüstrisinin değişen ihtiyaçlarına uygun düzenlemeye elverişlidirler. Bu da öğrencilerin en yüksek standartlarda en güncel eğitimi aldıkları anlamına gelir.

Kaliteli bir eğitim arayışı içinde olan öğrenciler, okul belirleme konusunda önemli bir rehber olan ASEH yani Swiss Hotel Schools Association tarafından akredite edilmiş bir okul bulabilir. ASEH üyesi olabilmek için okullar hem akademik programları hem de öğrencilerine sundukları tesisler bakımından bazı katı koşulları yerine getirmiş olmalıdır. Şu anda ASEH üyesi olan 15 lider İsviçre otel yönetimi okulu bulunmaktadır.

İsviçre otel yönetimi okullarının tipik bir özelliği de uygulama eğitimini yönetimsel konularla birleştirmeleridir. Çoğu programın önemli bir bölümünü de staj veya uygulama yerleştirmeleri oluşturmaktadır. Bu sektörel eğitim, işverenler tarafından oldukça önemli olarak görülmektedir.

Disiplin, saygı ve profesyonel tavırlar İsviçre’deki otel yönetimi okullarında öğrencilerden istenen özellikler arasındadır ve fazlasıyla da uygulanır. Bu disiplin, İsviçre Otel Yönetimi Okulları’ndan mezun olanların otelcilik sektöründe daha çok talep edilmesinin bir nedenidir.

İsviçre’deki çoğu otel yönetimi okulu altmıştan fazla milletin aynı kampüste toplanmasıyla oluşan oldukça geniş uluslararası bir ortam sunar. Atılacakları sektöre bakacak olursak, gelecekteki işverenleri için onların farklı kültür ve etnik geçmişlerden olan kişilerle çalışmayı öğrenmiş olmaları önemlidir.

Eğer otelciliği gelecekte bir kariyer olarak düşünüyorsanız, İsviçre ilk tercihiniz olmalı. Avrupa’nın tam ortasında yer alan konumuyla İsviçre, öğrencilerin öğrenmeleri ve gelecekteki kariyerlerinde başarılı olabilmeleri için mükemmel bir ortam sunuyor.

Kirsty Arnison-Nicole
SHMS, Swiss Hotel Management School

Etiketler
Yorum yok

Sorry, the comment form is closed at this time.