TURKISH STUDENT - Yurtdışı Eğitim Rehberiniz

Neden İrlanda?

  • Dünyanın en iyi eğitim sistemlerinden birinde, yüksek eğitimde başarılar için EĞİTİM ALIN
  • İrlanda’nın eğitim sistemine yaptığı yatırımdan FAYDALANIN
  • 5.000’in üzerinde uluslararası çapta tanınan yeterlilikten birini ŞEÇİN
  • Dünya lideri programlarda dünya standartlarında araştırma fırsatlarına ERİŞİN
  • İrlanda’da bulunan lider global şirketlerdeki kariyer fırsatlarına BAĞLANIN
  • Avrupa’nın en girişimci ülkesinde hayallerinize ULAŞIN
  • İrlanda’nın canlı kültürünün tadını çıkaran, 161 ülkeden gelen 35.000 uluslararası öğrenciye KATILIN
  • İngilizce konuşulan bir ülkede YAŞAYIN
  • Dünyanın en sıcakkanlı ve güvenli ülkelerinden birinde hayatı DENEYİMLEYİN

İrlanda Hükümeti, İrlanda’nın yüksek eğitim kurumlarında yürütülen bilimsel araştırmalara her yıl 782 milyondan fazla fon yatırımı yapıyor. Bu fonlamanın etkisi de İrlanda yüksek eğitim kurumlarının, günümüzde giderek artan sayıda alanda dünya lideri haline gelmesinde ortaya çıkıyor.

İrlanda üniversiteleri; doğa bilimleri, sosyal bilimler ve beşeri bilimleri kapsayan 19 alanda yarattığı araştırma etkisiyle dünyanın en iyi %1’lik diliminde yer almaktadır. Bu da; lisans ve yüksek lisans seviyelerinde, yaratıcılığı tetikleyen ve dünya çapında hayatları değiştiren araştırma programlarına katılmanız için eşsiz bir fırsat yaratıyor.

Ayrıca İrlanda, dünyanın en büyük ve en iyi şirketlerinden bazılarının önemli stratejik araştırma tesislerini burada konumlandırdığı yerdir. İrlanda’da; akademik araştırmacıların Enterprise Ireland ve IDA Ireland tarafından geliştirilen ortak araştırma projeleri için yapılan bir program üzerinden, gezegenin en güçlü çok-uluslu organizasyonlarıyla işbirliği içinde, küçük ev-üretimi ve yeni başlayan şirketlerle bire bir çalıştığına şahitlik eden eşsiz bir eko-sistem bulacaksınız.

Eğitim Maliyetleri

Eğitim maliyetleri kursa, kuruma ve AB öğrencisi veya AB dışı bir öğrenci olup olmadığınıza bağlı olarak değişmektedir. Ayrıca maliyetlerde dalgalanmalar da vardır; bu yüzden başvuru sürecinize başlamadan önce seçtiğiniz kurum ile eğitim ücretlerini bir kez daha kontrol etmenizde fayda vardır. En çok ilgilendiğiniz alanın detaylarını öğrenin.

AB Dışından Öğrenciler için Lisans Eğitimi Maliyetleri

Eğitim maliyetleri kuruma ve eğitim programına göre ciddi oranlarda değişiklik göstermektedir. Eğitim maliyetleri sabit kalmaz, bu yüzden başvuru yapmayı düşündüğünüz kurum ile ücretleri tekrar kontrol etmeniz oldukça önemlidir.

Bir yüksek eğitim kurumunda AB dışından gelen öğrenciler için 2016/2017 dönemi lisans seviyesi eğitim ücretleri aşağıdaki gibidir:

Program ortalama ücretleri

Tıp ve ilgili alanlar €45,000 – €52,000
Mühendislik €9,750 – €23,000
Bilim & Teknoloji €9,750 – €22,000
Edebiyat & Beşeri Bilimler €9,750 – €20,000
İşletme €9,750 – €18,000

İngilizce Dil Kursları

İrlanda’daki İngilizce dil kursları için eğitim maliyetleri; İngilizce dil okuluna ve seçtiğiniz program türüne bağlı olarak değişir.

Aşağıda verilen rakamlar, bütçe için bir rehber görevi görür. Maliyetler sabit kalmaz, bu yüzden başvuru yapmayı düşündüğünüz İngilizce dil merkez(ler)iyle ücretleri tekrar kontrol etmeniz oldukça önemlidir.

Kurs Açıklaması Ortalama Ücretler
Genel İngilizce Standart
Haftada 20 ders
€150 – €250 (haftalık)
Bire Bir Eğitim €45-  €60 (saatlik)
Sınav Hazırlık Programları
Haftada 20 ders
€700 – €950 (4 haftalık)

İngilizce Dil Okulları

Hareketli başkentten yabani batı kıyısına kadar ülkenin dört bir yanına yayılan İrlanda’nın İngilizce dil okulları, dünya standartlarında tesisler ve en yüksek standartlarda eğitim sunmaları ile dünya çapında tanınmaktadır. İster iş İngilizcenizi geliştirmeyi düşünen bir yönetici, ister tazeleyici bir kursa ihtiyaç duyan bir İngilizce dil öğretmeni, bir sınava hazırlanan üniversite öğrencisi veya sıfırdan başlayan bir genç olun; İrlanda’da tüm seviyelere uygun onaylanmış kurslar ve programlar bulunmaktadır.

Yüksek eğitim kurumlarımızın birçoğu; akademik giriş koşullarını karşılayan ancak İngilizce dil yeterlilikleri istedikleri eğitim programına doğrudan giriş için gereken seviyeye ulaşamayan adaylar için İngilizce hazırlık kursları da sunmaktadır. Bu kurslar; genellikle öğrencinin hedeflediği programdan alınan uzmanlık modülleriyle birleştirilen yoğun bir İngilizce eğitimi sunar.

Accreditation and Co-ordination of English Language Services (ACELS) fonksiyonu ile QQI; İrlanda’da sunulan İngilizce dil hizmetlerinin kalitesi konusunda garanti verir. ACELS; ELT organizasyonları için bir Denetleme/Tanıma Şeması ve İngilizce Dili öğretmen eğitimi sunucuları için de bir Akreditasyon Şeması yürütür ve işletir.

Etiketler
Yorum yok

Sorry, the comment form is closed at this time.