TURKISH STUDENT - Yurtdışı Eğitim Rehberiniz
AnasayfaÜlkelerİrlanda'da Eğitimİrlanda’da İngilizce Öğrenin
İrlanda’da İngilizce Öğrenin

İrlanda’da İngilizce Öğrenin

Son 20 yılda İrlanda her yaştan ve milletten öğrencileri çeken İngilizce öğrenimi için popüler bir yer halinialmıştır. Bugün İrlanda’da 115’in üzerinde İngilizce kursu vardır ve her yıl dil kurslarına katılmak için İrlanda’ya 150,000 insan gelir.

Son yıllarda İrlanda’da İngilizce eğitiminde bir patlama yaşanmıştır. Çok farklı ihtiyaç, ilgi ve becerilere hitap eden ve bir haftalıktan bir yıllığa kadar çeşitli seçenekler barındıran pek çok dil kursu vardır. Örneğin şirket yöneticileri, işlerinde gerekli olan kelimeleri içeren kendi alanlarına özel dil kursu alabilirler. İngilizce dil eğitimi ayrıca balıkçılık, golf ve tenis gibi spor aktiviteleriyle de birleştirilebilir. Genelde dil okulları müşterilerine konaklama ve ders dışı aktiviteler de içeren tam eğitim paketi sunarlar. Ayrıca birçok okul Test of Interactive English (TIE),TOEFL, IELTS, Cambridge ESOL ve Trinity College London gibi başlıca İngilizce sınavlarına hazırlık kursları sunmaktadır. İrlanda’da İngilizce dil eğitiminin kalitesini temin eden birim İngilizce Okulları İstişari Kurulu’dur (Advisory Council for English Language Schools), (ACELS). İrlanda Eğitim Ve Bilim departmanının himayesinde işleyen kurul, bölüm tarafından tanınmayı sağlayan bir inceleme planı yürütür. Resmen tanınmış olan okul ve organizasyonların tam listesi ACELS’in web sitesindedir.

İrlanda üniversiteleri

İrlanda Cumhuriyeti’nde 7 ve Kuzey İrlanda’da 2 üniversite bulunmaktadır. Üniversiteler, çok çeşitli dallarda lisans, yükseklisans, doktora dereceleri ile üniversite öğrenciliği ve mezuniyet diplomaları sunarlar. Ayrıca pek çok yerde araştırmalar yapılmaktadır ve üniversiteler devamlı ve uzaktan eğitim programlarını yürütürler. Lisans düzeyinde eğitim, öğretmenler tarafından verilen dersler ve gerektiğinde uygulama ve laboratuar çalışmalarını kapsar. Yükseklisans dereceleri genelde dersler, araştırmalar yada her ikisinden de oluşur. Doktora dereceleri araştırma esasıyla verilir. Üniversiteler, standart tutarlılığını yakalayabilmek adına kendi derecelerini harici sınavları kullanarak verirler. Ayrıca bir de Eğitim ve Bilim departmanı adına üniversiteleri yöneten Yüksek Öğrenim Mercii (HEA) vardır.

Etiketler
Yorum yok

Sorry, the comment form is closed at this time.