TURKISH STUDENT - Yurtdışı Eğitim Rehberiniz
AnasayfaÜlkelerİngiltere'de Eğitimİngiltere Eğitim Sistemi
İngiltere Eğitim Sistemi

İngiltere Eğitim Sistemi

‘İngiltere’de eğitiminiz sırasında bağımsız olmanız, sadece evden uzakta, bağımsız olmanız anlamına gelmemeli. Hangi bölümde olursanız olun, bağımsız bir yaklaşımın teşvik edilmesi yolu ile İngiltere’de sağlanan eğitim, zihinsel ve problem çözmeye yönelik becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olacaktır. İngiltere’de aldığınız eğitim sonucunda kendinize olan güveniniz gelişecek, iş hayatında aranan İngilizce becerilerine, analitik, yaratıcı ve araştırmacı özelliklerin hepsine sahip olacaksınız. ‘

Öğrenci ve akademisyenler arasındaki yakın ilişki İngiliz eğitiminin en temel özelliklerindendir. Bütün eğitim kurumları İngilizceniz yetersizse, geliştirmenize yardımcı olur. Bu kurumların çoğu, sundukları ek İngilizce dersleri ile dilin kullanımı ve akademik dilinizin gelişimine odaklanarak okuyacağınız programı başarı ile tamamlamanızı sağlar.

İngiltere’de yüksek lisans

Eğer İngiltere’de bir yüksek lisans öğrencisi iseniz, araştırmanızın çoğunluğunu kendi başınıza yapmanız beklenir. Bu da düşünce ve araştırma becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olur. Dersli yüksek lisans programlarında, eğitmenleriniz dersi ana hatları ile anlatır ve sizi ilgi alanınızda ilerleyebilmeniz için teşvik ederler. Yüksek lisans araştırma programları ile, akademisyenlerin gözetmenliği altında daha önce yapılmamış bir araştırma ortaya koymak temel öğretim methodudur.

Yüksek lisans araştırma programlarından çoğu, araştırma yeteneklerine yönelik giriş başlangıç dersleri sunar. Bu da sizi yapacağınız ileri düzeydeki araştırmaya hazırlanmanızı sağlayacak.

İngiltere’de MBA eğitimi

İngiltere’deki MBA programları özellikle çok ağırdır. Program süresince kendinizle yarışmanız ve başarılı olmanız için yüksek lisans eğitimin ödüllendirici yönlerini ortaya çıkartır. Derslerde geniş çaplı araştırma yeteneğinizi kullanmanız ve sunum yapmanız beklenir. MBA programları özellikle örnek durum incelemesi, araştırma ve analiz etme gibi temel maddelerden oluşur.

İngiltere’de lisans eğitimi programları

İngiltere’deki lisans programları sizin ilgi alanlarınıza göre uyarlanır. Seçtiğiniz programda zorunlu derslerinizin haricinde seçmeli dersleriniz de olacaktır. Bu şekilde hedeflediğiniz noktaya doğru daha kapsamlı bir eğitim alarak ilerlersiniz.

Dersler lisans öğrencileri için önemlidir, ama zamanınızın çoğunu küçük gruplardan oluşan seminer ve panellerde geçirirsiniz. Hocaların yardımı ve sınıf arkadaşlarınızla birlikte önceden hazırlığını yaptığınız konularda analiz ve sentezler yaparsınız. Fikir özgürlüğüne verilen önemi de fark edersiniz.

Eğer teknik bir konu seçtiyseniz, zamanınızın çoğunu laboratuarda veya çalışma alanında geçirirsiniz. Bu tarzdaki eğitim, yeteneklerinizi iyice perçinlemenize yardım eder.

İngiltere’de dil okulları

İngiltere, İngilizce’nin ana vatanıdır ve farklı dillerde konuşanlara İngilizce öğretimi konusunda uzun bir geçmişe sahiptir. Seçtiğiniz her okul konusunda çok deneyimli olacaktır.

İngiltere’de bütün seviyelere uygun kurslar bulunur. Kurslarda, ihtiyacınıza göre gereken desteği görürsünüz. Sınıflar genellikle öğrencilerin öğretmenleri ile daha rahat iletişim kurması açısından küçük gruplardan oluşur.

Derslere başladığınız andan itibaren sınıfta konuşmanız için motive edilirsiniz. Yaratıcı eğitim yöntemlerinden bazılarını aşağıda görebilirsiniz:

  • oyunlar
  • tiyatro/skeç/canlandırma
  • problem çözme
  • grup tartışmaları

Ayrıca teknoloji laboratuarlarını ve dil merkezini bireysel olarak da kullanabilirsiniz.

İngiltere’de özel okullar ve kolejler

İngiliz özel okulları verdikleri kaliteli eğitim ve sundukları imkanlar ile tanınırlar. İhtiyacınıza yönelik olarak birebir ilgi görebileceğiniz küçük gruplardan oluşan sınıflarda okursunuz. Bu okulların ortak özelliği, özgüven, sosyal hayat ve diğer yaratıcı yanlarınızı geliştirmelidir.

İngiltere’de ön lisans ve kariyer odaklı eğitim

Eğer kariyer odaklı bir programa giderseniz, eğitiminizin sorumluluğunu alabilmeniz için okulunuzdan gereken desteği alacaksınızdır. Kendinizi, sınıf arkadaşlarınızla bir proje hazırlarken, okul kütüphanesinde araştırma yaparken veya uygulamalı çalışmalar ile test edilirken bulabilirsiniz. Bu program, akademik çalışmalar ile gelecekteki kariyer ve işinizde kullanabileceğiniz pratik beceriler kazanmanızı sağlar.

Etiketler
Yorum yok

Sorry, the comment form is closed at this time.