TURKISH STUDENT - Yurtdışı Eğitim Rehberiniz
AnasayfaÜlkelerGüney Afrika'da EğitimGüney Afrika: Cape Town’da İngilizce Öğrenmek
Güney Afrika: Cape Town’da İngilizce Öğrenmek

Güney Afrika: Cape Town’da İngilizce Öğrenmek

Yurt dışına çıkmak ve İngilizce öğrenmek isteyen öğrenciler için bu tecrübeyi yaşayacak dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan Cape Town’dan daha ideal bir yer hayal etmek güçtür.

Güney Afrika’da, çoğu yerel olmak üzere, resmi olarak tanınan 11 dil bulunmaktadır. İngilizce de bunlardan biri ve nereye giderseniz gidin, insanların bu dili konuşmasını ve sizi anlamasını bekleyebilirsiniz. İngilizce, şehirlerin, ticaretin ve bankacılığın, devletin ve resmi belgelerin dilidir.

Geçtiğimiz son on yılda, Cape Town’a gelen yabancı ziyaretçilerin sayısında olağanüstü bir artış oldu ve gelenlerin çoğu planladıklarından daha uzun süre kalmayı tercih ettiler. Dolayısıyla ikinci bir dil olarak İngilizceyi öğrenebileceğiniz ve ek hizmetlere de sahip olan İngilizce dil merkezlerinin artmasına yönelik ihtiyaç hiç de şaşırtıcı değildir.

Dahası, kaliteli dil merkezleri birliği Education South Africa (Güney Afrika ‘da Eğitim) veya EduSA kuruldu. EduSA’nın başlıca amacı Güney Afrika’da eğitim turizmini temsil etmek ve burada bulunan yabancı veya yerel öğrencileri kabul eden eğitim merkezlerine ulusal bir kuruma ait olma fırsatı tanırken, gençlerin seyahat etmesi için Güney Afrika’yı en iyi şekilde tanıtmaktır.

EduSA (www.edusouthafrica.com) kalite ve profesyonellik standardını, uluslararası kuruluşlara üyeliği, rekabetçi fiyatları, konaklama seçeneklerini, heyecan verici sosyal programları ve sadece bir dil öğrenmekten çok daha fazlasını yapabilme fırsatını garantiler.

2009 Ağustos ayında, Education South Africa üyesi okullar ilk kez bir Türk ajansı FAM Trip’e ev sahipliği yapmak için iş birliği yaptı.

Türkiye’den sekiz danışmanlık kurumu onların yerleşkelerini görmek ve çalışanlarıyla tanışmak için bir haftalığına Cape Town’ı ziyaret etti.

Aynı zamanda rehberle birlikte şehir turu, teleferikle dünyaca ünlü Table Dağı’na çıkmak ve Atlantik ve Hint Okyanuslarının birleştiği Afrika’nın en güney batı ucu olan Ümit Burnu’nu ziyaret etmek gibi gezilere de zaman ayrıldı. Her gün Cape ve Afrika’nın geri kalanının mutfağını tatmak için Cape Town’ın birinci sınıf restoranlarından birine gidildi.

Bu, EduSA’nın Cape Town’ı ve okulların da kendilerini konuk ajanslara tanıtabilmesi için harika bir fırsattı.

Ajansların genel yorumu, Cape Town’ın hiç de bekledikleri gibi olmadığıydı: Şehir onların hayal edebileceğinden de muhteşemdi ve şimdiye kadar gittikleri dünyanın en iyi yerlerinden biriydi!

Bugün, İngilizce dil merkezleri Cape Town üzerinden yönetiliyor. Genel, işletme, akademik ve sosyal amaçlar için İngilizce kursları sunuyorlar. Kurslar genelde yetişkin öğrencilere yönelik; ancak bazı merkezler daha genç öğrenciler için de dersler veriyor. EduSA merkezleri, İngilizce öğrenmek için Cape Town’ı seçen öğrencilerin alabileceklerinin en üst seviyede olacağını garanti ediyor. Merkezler, konum ve büyüklük bakımından değişiklik göstermektedirler. Bazıları Cape Town’ın merkezinde, bazıları Green Point, Sea Point veya güneydeki banliyölerde bulunmaktadır. Her seferinde 25 ila 250 arası öğrenci almaktadırlar.

Seçenekleriniz arasında, Cambridge veya TEFL sınavları için eğitim, üçüncül bir kuruma giriş için hazırlık, gönüllülük, işe yerleştirme, safaride İngilizce öğrenmek ve çok daha fazlası vardır. Cape Town’da aynı zamanda CELTA (the Cambridge University accredited Certificate in English Language Teaching to Adults) eğitim merkezleri de bulunmaktadır. Bu, EduSA üyesi okullardan biridir ve dünyanın en üstün ve en tanınmış EFL öğretmen niteliklerini sunar. Dört haftalık tam zamanlı olan bu kurslar, EFL öğretmenliğini hayat boyu kariyer olarak gören ve öğretmenlik tecrübesi için yurt dışına çıkmayı düşünen veya ülkede kalıp Güney Afrika’nın birçok okulundan birinde öğretmenlik yapmayı seçenler içindir.

Ms. Simone Bahr
GOOD HOPE STUDIES

Etiketler
Yorum yok

Sorry, the comment form is closed at this time.