TURKISH STUDENT - Yurtdışı Eğitim Rehberiniz
Neden Fransa?

Neden Fransa?

İyi bir istikamet…

Kendi ülkenizin dışında yeni bir kültür ve yeni bir yaşam biçimiyle tanışacak, yeni insanlar tanıyacaksınız. Belki henüz tam olarak içli dışlı olamadığınız bir dil konuşacak, yeni bir dille yazacaksınız. Seçim kolay değil ve istekler çok sayıda…

“Fransa güzel bir ülke, insanları cana yakın, açık fikirli! Ve okulları sizleri ağırladıkları için mutlu…” (Caroline, Kanada)

“Eğitim için Fransa’ya geldim çünkü insanları yabancı öğrencilerin yaşamını kolaylaştırmak için çok şey yapıyorlar… ” (Marusha, Hırvatistan)

Fransa’da yüksek eğitim çok eski bir geçmişe sahiptir: Burada daha Orta Çağ’dan itibaren üniversiteler bulunmaktadır. Bu üniversiteler, öğretim elemanları ve öğrencileriyle tarih boyunca her tür bilim dalını önemli şekilde etkilemişlerdir.

Eski bir geleneğe sahip olan Fransız eğitim sistemi herkese kucak açmıştır. Fransa’da yabancı öğrencilerle Fransız öğrenciler arasında hiç bir ayrım gözetilmez. Üniversitelere giriş şartları, verilen diplomalar herkes için aynıdır. Fransız kanunları bunu öngörür ve her tür ayrımcılığı reddeder.

“Geleneksel bir şekilde bütün milliyetlere kapımız açıktır. Hiç kuşku yoktur ki Fransız üniversiteleri ve yüksek eğitim okullarından mezun olan bu öğrenciler son derece değerli ve aranan kişilerdir.” (Pierre de Maisonneuve – IBM Recruitment Manager)

Fransa dünyanın beşinci ekonomik gücü ve ikinci hizmet ihracatçısı olan bir ülke olarak, yüksek eğitime büyük önem vermektedir. Bu nedenle Fransa’da yüksek eğitim son derece modern ve dinamiktir.

Fransa Airbus, Hızlı tren TGV, Ariane füzesi, Lüks ve Moda Sanayi, HIV virüsünün keşfi ve daha pek çok alanda uluslararası başarılara imza atmış bir ülkedir…

Bu başarıların merkezinde Fransa’da yetişmiş kadın ve erkekler bulunmaktadır. Mühendislik, İşletme, Siyasal Bilimler, Sanat, İnsan Bilimleri… Fransa sizlere de eşsiz bir kariyer gerçekleştirme olanağı sunuyor.

Bugün 260.000’den fazla uluslararası öğrenci (toplam öğrenci mevcudunun % 10’u) yüksek eğitimlerinin tamamını veya bir kısmını Fransa’da yapmayı tercih etmiştir. Bu öğrenciler Fransız eğitimini kendi kültürleri ve deneyimleriyle zenginleştirmektedirler.

“Fransa’da eğitim kalitesi olağanüstü” (Jane, ABD)

Etiketler
Yorum yok

Sorry, the comment form is closed at this time.