TURKISH STUDENT - Yurtdışı Eğitim Rehberiniz
AnasayfaÜlkelerDanimarka'da EğitimDanimarka’da Akreditasyon & Eğitimde Kalite Garantisi
Danimarka'da Akreditasyon & Eğitimde Kalite Garantisi

Danimarka’da Akreditasyon & Eğitimde Kalite Garantisi

Danimarka’da yüksek eğitim devlet tarafından yürütülür. Sürekli değerlendirme süreci, tüm programların yüksek uluslararası kalitede ve uyumlu olmasını garantiler

Danimarka’da yüksek eğitim devlet tarafından yürütülür. Danimarka eğitim kurumları yüksek seviyede bağımsız yönetimin tadını çıkarır ancak öğretmen kalitesi, derece yapılandırması ve sınav süreci gibi konularda ulusal düzenlemelere uymak zorundadırlar.

Bu düzenlemeler, Danimarka’daki tüm öğrencilerin yüksek uluslararası kalitede ve uyumlu eğitim almalarını garantiler. Bunun yanında çoğu kurumun, sundukları programlar uluslararası akreditasyona sahiptir.

Danimarka’daki bütün yüksek eğitim kurumları, uluslararası kredi transferine olanak sağlayan European Credit Transfer and Accumulation System (ECTS) kullanır. Tamamladığınız tüm dersler için sertifika ya da benzer resmi belgeler alırsınız. Tam bir dereceyi ya da diploma programını tamamlamanız durumunda İngilizce Diploma Belgesi edinirsiniz.

Faydalı linkler
ECTS ve Diploma Belgeleri hakkında detaylı bilgi için lütfen aşağıdaki sayfayı ziyaret edin:
www.studyindenmark.dk/faq

Kaliteli bir deneyim için garantiniz

Danimarka’daki bütün yüksek eğitim kurumları; uluslararası öğrenci alımları, kayıtlar ve eğitim konusunda belirli etik yönetmelikleri (Uygulama Kuralları) benimsemişlerdir. Bu da Danimarka’da bir uluslararası öğrenci olarak doğru bilgi, rehberlik ve hizmet alacağınızı garanti altına alır. Uygulama Kuralları hem değişim öğrencileri hem de tam derece öğrencileri için geçerlidir.

Kaynak : Study in Denmark

Etiketler
Yorum yok

Sorry, the comment form is closed at this time.