TURKISH STUDENT - Yurtdışı Eğitim Rehberiniz
AnasayfaÜlkelerAvustralya'da EğitimEğitimde Avustralya Tarzı
Eğitimde Avustralya Tarzı

Eğitimde Avustralya Tarzı

Çoğu uluslararası öğrenci Avustralya eğitim tarzını, alışık olduklarından biraz farklı bulabilir. Avustralya’da; yaratıcı, bağımsız düşünceyi ve tartışmayı destekleyen, uygulamalı öğrenime odaklanma vardır. Öğretmenler bir konu hakkında sadece sınavda yazmanız gereken doğru kelimeleri öğretmeyi değil, konu hakkında derinlemesine bilgi vermeyi hedeflemektedir. Sizden kendi düşüncelerinizi geliştirmeniz ve onları sınıf içinde diğer arkadaşlarınızla paylaşmanız beklenir. Bu sınıf içi katılım, ders notunuzu belirleyen bir kısımdır.

Konferanslar, dersler ve sınıflar

Üniversitedeki sınıflar, konferanslar ve derslerden oluşur. Bir konferans, alanınızdaki diğer dallardan gelen 200 öğrenciye kadar katılımla gerçekleşebilir. Ders ise daha küçüktür, toplam katılım 30 öğrenci kadar olmaktadır. Derslerde diğer öğrenciler ve öğretmen ile birlikte konferansta anlatılan konuları tartışırsınız. Ders içi tartışmaları anlayabilmek ve katılım gösterebilmek için tüm konferanslara katılmanız son derece önemlidir.

Mesleki eğitim kurumunda ise genellikle konferanslar ve dersler birleşiktir. Yani, bilginin sunumu ve bu bilgi üzerine yapılan tartışmalar aynı anda gerçekleşir. Mesleki sınıfların mevcudu, üniversite sınıflarına oranla daha düşüktür.

Okullarda ve İngilizce dil kurumlarında en fazla 30 öğrenci ile birlikte sınıflara girersiniz. Öğretmeniniz sizi sınıf tartışmalarına katılmak için destekler.

Değerlendirme

Ders notunuz; ödevlerinizde (derse bağlı olarak yazılı ve/veya uygulamalı), sınavlarda, sınıf içi katılımlarda, derse devamlılığınızda ve grup alıştırmalarında sergilediğiniz performansa bağlı olarak belirlenir.

Üniversite ve mesleki eğitim kurumlarında yıl boyunca, her dönem ve/veya akademik yıl sonunda değerlendirilebilirsiniz.

Yüksek lisans araştırmalarının değerlendirmesi, tezinizin kalitesini ölçen bir komite tarafından yapılır. Tezinizi savunmak için sözlü bir sınavdan geçmeniz gerekebilir.

Etiketler
Yorum yok

Sorry, the comment form is closed at this time.