TURKISH STUDENT - Yurtdışı Eğitim Rehberiniz
AnasayfaÜlkelerAvustralya'da EğitimAvustralya’da Dil Programları ve Türleri
Avustralya'da Dil Programları ve Türleri

Avustralya’da Dil Programları ve Türleri

İngilizce kursları

Avustralya. İngilizcenizi geliştirmeniz için mükemmel bir yer

Her dilde olduğu gibi İngilizcenizi geliştirmenin de en iyi yolu anadili İngilizce olan insanlar arasında yaşamak ve onlarla konuşmaktır. Avustralya’da eğitim size İngilizcenizi her gün kullanma ve geliştirme fırsatı sunar.

Avustralya’da bir İngilizce dil sınıfında sıkıcı kitaplardan oluşan bir listeyi takip etmek zorunda kalmazsınız. Elbette kaliteli İngilizce dil eğitimi alırsınız ama aynı zamanda öğrendiklerinizi uygulama şansını da yakalarsınız.

İhtiyaçlarınızı karşılayacak bir kurs

İngilizce seviyeniz ne olursa olsun ihtiyaçlarınızı karşılayacak  programı sunan bir İngilizce dil okulu mutlaka bulabilirsiniz. Birçok okul; video olanakları, kütüphaneler ve bilgisayar destekli öğrenim sunar. Bu okullarda aynı zamanda diğer yurt dışı eğitim kurumlarındaki ‘İngilizce köşesine’ benzer ‘dil laboratuvarları’ da vardır.

Avustralya’da İngilizce beş ana tür altında sunulur:

Genel İngilizce – bu kurs özellikle konuşma ve dinlemeden oluşan iletişim becerilerinin geliştirilmesine odaklanır.

Akademik Amaçlı İngilizce – bu kurs sizi İngilizce eğitim veren üniversitelere veya mesleki eğitim kurumlarına hazırlar.

Mesleki Alanlar için İngilizce – bu kurslar İş, Havacılık ve Turizmin de dahil olduğu belli alanlardaki İngilizce kullanımına odaklanır.

Ortaokul Hazırlık – bu kurs Avustralya’da bir ortaöğretim kurumuna giriş için İngilizcenizi geliştirmenizi sağlar.

Sınavlara Hazırlık – bu kurslar Uluslararası İngilizce Dili Sınav Sistemi (IELTS), Yabancı Dil Olarak İngilizce Sınavı (TOEFL) ve Cambridge Sertifikaları da dahil sizi İngilizce dili yeterlilik sınavlarına hazırlar.

İngilizce dil kurslarına bütün yıl boyunca kayıt yaptırabilirsiniz. Tam zamanlı kurslar dört ila 48 hafta arasında değişmektedir. Bu sınavlara hazırlanırken sınıf saatleri ve bireysel çalışma ile birlikte haftada 25 saat çalışmanız gerekecektir.

Etiketler
Yorum yok

Sorry, the comment form is closed at this time.