TURKISH STUDENT - Yurtdışı Eğitim Rehberiniz
AnasayfaÜlkelerAvustralya'da EğitimAvustralya; İngilizcenizi geliştirmek için mükemmel bir yer
Avustralya; İngilizcenizi geliştirmek için mükemmel bir yer

Avustralya; İngilizcenizi geliştirmek için mükemmel bir yer

Avustralya. İngilizcenizi geliştirmek için mükemmel bir yer

Diğer her dil gibi İngilizcenizi de geliştirmenin en iyi yolu, ana dili olarak bu dili konuşan insanların arasında yaşamak ve onlarla konuşmaktır. Avustralya’da eğitim size İngilizcenizi her gün kullanma ve geliştirme şansı sunuyor.

Avustralya’daki bir İngilizce dil sınıfında, sıkıcı kitaplardan uzun listeler ezberlemek zorunda kalmayacaksınız. Tabi ki kaliteli bir İngilizce eğitimi alacaksınız; ama aynı zamanda da aldığınız bu eğitimi pratiğe dönüştürme şansınız olacak.

İngilizce Kursları

İhtiyacınıza uygun kurslar 
İngilizce seviyeniz ne olursa olsun, bir İngilizce dil okulunun size uygun bir programı olacaktır. Bazı okullar video tesislerine, kütüphanelere ve bilgisayar- destekli eğitim programlarına sahiptir. Aynı zamanda deniz aşırı ülkelerde ‘İngilizce köşesi’ olarak adlandırılan ‘dil laboratuarları’ mevcuttur.

Avustralya’da temelde beş çeşit İngilizce kursu mevcuttur:

Genel İngilizce – bu kurs özellikle konuşma ve dinleme gibi iletişim becerilerini geliştirmek üzerine yoğunlaşır.

Akademik Amaçlar için İngilizce – bu kurs sizi ana dili İngilizce olan bir üniversitede veya mesleki bir kurumda eğitim alabilmeniz için hazırlayacak.

Özel Amaçlar için İngilizce – bu kurslar; İş İngilizcesi, Havacılık veya Turizm gibi belirli ders alanlarındaki pratik İngilizce üzerine yoğunlaşır.

Orta Okula Hazırlık – bu kurs Avustralya’daki bir orta okula girebilmeniz için İngilizcenizi geliştirir.

Sınav Hazırlığı – bu kurslar sizi, International English Language Testing System (IELTS), Test of English as a Foreign Language (TOEFL) ve Cambridge Sertifikaları’nın dahil olduğu yeterlilik sınavlarına hazırlayacak.

Yılın herhangi bir zamanı İngilizce kurslarına kayıt olabilirsiniz. Tam zamanlı kurslar dört hafta ila 48 hafta arasında değişmektedir. Sınıfta geçirdiğiniz ve çalışmak için kendinize ayıracağınız süre dahil olmak üzere haftada 25 saatinizi bu kurslardan birine ayırmanız gerektiğini düşünebilirsiniz.

Üniversiteler

Avustralya’daki bir üniversitede okuyun – uluslararası bir nitelik kazanın
Avustralya’da eğitim tam anlamıyla uluslararası bir deneyimdir. Üniversitelerimiz 100’den fazla ülkedeki kuruma bağlıdır ve akademik personelimiz yurt dışından işe alınmıştır. Avustralya’da mezun olduktan sonra dünyanın her yerindeki şirketlerde çalışabilirsiniz.

Bir Avustralya üniversitesi diğer alanlara da uygulayabileceğiniz akademik becerilerin yanı sıra, seçtiğiniz alanda sizi en iyi şekilde yetiştirecektir. Sadece sağlık, bilim, mühendislik veya sanat hakkında bir şeyler öğreniyor olmayacaksınız. Aynı zamanda yaratıcı ve özgür düşünmeyi de öğreneceksiniz.

Avustralya’da sunulan üstün kalite eğitim nitelikleri 
Avustralya’daki üniversiteler ve yüksek eğitim kurumları, mimarlıktan zoolojiye kadar birçok lisans ve yüksek lisans programı sunmaktadır.

Lisans derecesi Avustralya’da sunulan en yaygın programdır. Aynı zamanda Master Derecesi ve Doktora Derecesi dahilinde uzman eğitim ve mesleki gelişim de sunulmaktadır.

Mezuniyet sertifikaları ve mezuniyet diplomaları da mevcuttur. Diplomalar sertifikalara nazaran daha az yaygındır; ancak Ön Lisans derecesi kariyerlerini ilerletmek isteyen profesyonellere kısa dönem derece programı sunulmaktadır.

Avustralya’da araştırma ve yenilik
Avustralya’nın bilim insanları ve araştırmacıları dünya çapındaki çığır açıcı olaylar ve teknolojik gelişmelerden sorumludur. Bizim başarılarıyla tanınan bilim adamlarımız sekiz Nobel ödülünün de dahil olduğu sayısız uluslararası ödül kazanmıştır.

Yüksek lisans öğrencisi olarak sizi yeni teknolojilerin gelişmesinde ve uygulamasında ön plana çıkarak araştırma becerileri kazanacaksınız. Avustralya’daki üniversiteler her konuda, bireysel ve takım projelerinde çalışma imkanı sağlıyor.

Avustralya’daki bir üniversitede okumanın size kazandıracağı nitelikler sayısızdır. Yenilikçi, esnek ve destek veren bir öğrenme ortamında potansiyelinizi geliştirin. Geleceğin kapılarını açacak olan uluslararası alanda tanınmış bir deneyim kazanın.

Avustralya’daki üniversiteler akademik, kişisel ve mesleki açıdan sınırlarınızı zorlayarak sizleri ödüllendirecek.

Mesleki eğitim ve pratik

Avustralya – iş ve eğitimin buluşma noktası
Avustralya’nın vocational education and training (VET) kurumları becerilerinizi gerçek ve temsili iş ortamlarında kullanma imkanı tanıyor. Çalışma ortamında kazandığınız pratik size diğer mezunlara göre inanılmaz avantajlar sağlayacaktır.

Bu kurumlarda, çok çeşitli konularda eğitim görebilirsiniz. Bunlardan bazıları: business and management (işletme ve yönetim), science and technology (bilim ve teknoloji), design and arts (tasarım ve sanat), communications (iletişim), sport and recreation (spor ve yenilenme), community service and health (kamu hizmeti ve sağlık), tourism and hospitality (turizm otelcilik), engineering and building (mühendislik ve inşaat), horticulture (bahçecilik bilimi) , land management (toprak yönetimi), ve İngilizce.

Programlar, Technical and Further Education (TAFE) Kurumları, özel okullar ve üniversiteler tarafından sunulmaktadır. Eğitim ortamlarının gelişmesi için endüstri ve hükümet bir arada çalışmaktadır ve bunlar daha sonra ulusal olarak kabul edilen eğitim paketlerine göre uygulanmaktadır.

Bu, sizin sınıfta öğrendiklerinizi dış dünyada uygulamanıza olanak sağlıyor. Sadece kitaplardan okuyarak değil, uygulayarak öğreniyorsunuz. Öğrendikleriniz daha üstün nitelikler kazanmanıza yardım ederken, bir kariyere başlamanıza veya kariyer değiştirmenize veya üniversitede daha ileri seviye eğitim almanıza bir temel oluşturuyor.

Bu eğitimi aynı zamanda daha ileri seviye eğitime giden bir yol olarak da kullanabilirsiniz. Niteliğinize bağlı olarak, üniversiteler derece için size kredi verebilir. Bu size bir üniversite derecesinden alabileceğiniz bilgilerin dışında pratik beceri de sağlar. Avustralya’dan ayrıldığınız zaman dünyaca tanınan iki niteliğe sahip olacaksınız – diğer mezunlara göre çok büyük bir avantaj.

Etiketler
Yorum yok

Sorry, the comment form is closed at this time.