TURKISH STUDENT - Yurtdışı Eğitim Rehberiniz
Xavier 468×60 Amerika
AnasayfaÜlkelerAmerika'da EğitimABD’de 2013 Yılının En İyi ve En Kötü Meslekleri Açıklandı
ABD’de 2013 Yılının En İyi ve En Kötü Meslekleri Açıklandı

ABD’de 2013 Yılının En İyi ve En Kötü Meslekleri Açıklandı

ABD nin kariyer planlama şirketi olan “Career Cast”ın “yılın mesleği” araştırması 25. kez yayınlandı. Ülke genelindeki en yaygın 200 mesleğin, ABD İş ve İşçi İstatistikleri Kurumu, kamu kuruluşları, meslek odaları ve özel anket firmaları verileriyle değerlendirildiği çalışma, ilginç sonuçlar ortaya koydu.

ABD’de, 2013 yılının en kötü mesleği gazete muhabirliği, en iyisi ise aktüerlik (finansal riskleri değerlendiren ve çözümler öneren profesyonel) olarak açıklandı.

Mesleklerin “ortam, gelir, görünüm ve stres” gibi kriterlerle değerlendirildiği araştırmaya göre, 2013 yılının en iyi mesleği ortalama 90 bin dolarlık yıllık gelirle aktüerlik. Bunu 82 bin dolarla biyomedikal mühendisliği, 89 bin dolarla yazılım mühendisliği izledi.

2013 yılının en iyi meslekleri sıralamasını; Audiolojist, Finans Planlama, Diş Hijyenciliği, Fizyoterapist, Bilgisayar Sistemleri Analistliği  takip ediyor.

Araştırmada, gazete muhabirliği, odunculuk, petrol sondaj işçiliği, aktörlük, sayaç okuyuculuğu, süt ve süt ürünleri çiftçiliği, gibi mesleklerin gerisinde kalarak yılın en kötü mesleği ilan edildi.

Araştırmaya göre, yılda ortalama 35 bin 275 dolar kazanan gazete muhabirleri ABD’nin en kötü mesleğini icra ediyor. En kötü meslekler listesinde yıllık ortalama 33 bin 124 dolar gelire sahip odunculuk ikinci, 37 bin 272 dolarlık yıllık gelirle sözleşmeli askeri personellik üçüncü sırada yer alıyor.

En kötü 10 meslek içinde “oyunculuk, sayaç okuyuculuğu, petrol sondaj işçiliği, postacılık, hosteslik ve çatı tamirciliği” de yer alıyor.

Kaynak: www.careercast.com

Etiketler
Yorum yok

Sorry, the comment form is closed at this time.