TURKISH STUDENT - Yurtdışı Eğitim Rehberiniz
AnasayfaProgramlarMBAİşletme Eğitimi için Avrupa’daki En İyi Şehirler

İşletme Eğitimi için Avrupa’daki En İyi Şehirler

Avrupa, eğitimlerinden en iyi şekilde faydalanmak isteyen uluslararası işletme öğrencileri için her zaman çekici bir güzergah olmuştur. Kültürel çeşitlilik ve büyüleyici tarihin yanında Avrupa ülkeleri, yabancı öğrencilere potansiyellerini en üste çıkarmalarını sağlayan dünya standartlarında eğitim fırsatları sunar.

Öğrencilerin önceliklerine uygun bir işletme okulu seçmek önemlidir ancak öğrenciler ayrıca zamanlarını ve paralarını ayırmak isteyecekleri şehri seçerken de son derece dikkatli olmalıdır. Sonuçta öğrenim ve iletişim ağı kurmak, eğitim kurumlarının dışında geçirecekleri zamanı durdurmaz.

İşte bir işletme derecesi eğitimi almak için en iyi Avrupa şehirlerinden bazıları.

Barcelona

İspanya yakın zamanda bir yüksek eğitim araştırma portalı olan “educations.com” tarafından bir numaralı yurt dışı eğitim güzergahı seçildi. Deniz kıyısı şehri olan Barcelona; uygun maliyetli yaşamı, kültürel çeşitliliğe sahip toplumu ve tabi ki yaklaşık beş kilometre boyunca uzanan altın sarısı kumsalları sayesinde uluslararası öğrenciler için ülkenin en popüler yeridir. Dünyanın önde gelen akıllı şehirlerinden biri olan, beş Fab Laboratuvarının ev sahibi, ünlü MWC’ye (Mobil Dünya Kongresi) her yıl ev sahipliği yapan ve iş başlangıç merkezi (1300’ü aşkın yeni iş başlangıcı ve giderek artıyor) olan bu yenilikçilik ve girişimcilik şehri; işletme öğrencileri için mükemmeldir. Ayrıca bu Akdeniz’in kozmopolit başkenti; efsanevi Barcelona futbol takımının yanında ünlü Pablo Picasso, Salvador Dali ve Antoni Gaudi gibi sanatçıların eserlerine de ev sahipliği yapar.

Münih

Almanya’nın ileri düşünceli ekonomi başkenti ve gelişen bir metropol olan üçüncü en büyük şehri, uluslararası bir işletme eğitimi almak için harika bir yerdir.

Bu şehir öğrencilere kültür, yenilikçilik ve eğitimin ideal bir dengesini sunar; ayrıca ülkenin en güçlü büyüyen ve işe alımı oranı en yüksek olan şehridir. Bununla birlikte Mercer’s yaşam kalitesi anketinde dünyanın üçüncüsü olmuştur.

Münih’te Oktoberfest’i, lüks araba üreticisi BMW’nin merkez ofisini ve sıklıkla Barcelona FC’ye kök söktüren futbol kulübü Bayern Münich’i görebilirsiniz. Ama eğer bira, hızlı arabalar ya da spor ilginizi çekmiyorsa; belki Münih’in 2025 yılı itibariyle yüzde yüz temiz elektrik enerjisi üretme hedefiyle Avrupa’nın yenilenebilir enerji lideri olduğunu duyduğunuzda ilginizi çekebilir. Şehir ayrıca birçok farklı endüstride birçok kuluçka makinesiyle dükkan açan işe başlangıç girişimlerini kendine çekmesi sayesinde yenilikçilik merkezi olarak tanınır. Size ilginç bir bilgi: Münih’te dünyanın en büyük krakerini ve bir seferde en fazla bira bardağı taşımada Guiness Dünya Rekoru’nu bulabilirsiniz!

Montrö

“İsviçre Rivierası’nın incisi” olarak bilinen göl kıyısı şehri Montrö, lakabını nefes kesen doğası ve sakin atmosferinden almıştır. Uluslararası müzik sahnelerinin ön sıralarında yer alan Montrö, her yaz dünyanın en büyük caz festivalini ağırlar, kış sporları tutkunları içinse on bir kayak merkezine arabayla bir saatten daha kısa mesafededir!

Birden fazla dili konuşanlar ve büyük öğrenci nüfusunun dinamik bir karışımı sayesinde, Montrö’nün sıkı fıkı topluluğunda bir uluslararası işletme öğrencisi olarak kendinizi çabucak evinizde gibi hissedeceksiniz. Şehrin boyutu idealdir, ihtiyacınız olan her şey huzurlu bir yürüyüş mesafesindedir. Ayrıca İsviçre’nin başkenti, Avrupa’nın diplomatik ve finansal merkezi olan Cenevre’ye yakın konumdadır.

Cenevre

Cenevre lider bir finansal merkezdir ve Birleşmiş Milletler, Dünya Ticaret Örgütü, Dünya Sağlık Örgütü ve Kızılhaç gibi dünya çapında uluslararası kurumların ev sahibidir.

Uluslararası konferanslar ve müzakereler için ideal bir küresel mekan olan Cenevre, 200’den fazla diplomatik görev ve 119 finansal kurumun merkezidir. Cenevre’de eğitim almış dünyanın her yerinden gelen işletme öğrencileri çoğunlukla iletişim ağları ve kritik bağlantılar kurarak kariyerlerini ilerletirler.

Batıda Jura dağları ve doğuda Fransız Alpleri’nin arasında Batı Avrupa’nın en büyük gölünün kıyısında bulunan Cenevre, Avrupa’nın en güzel manzaralı şehirlerinden biridir. Ayrıca burada arabayla kısa mesafede dünya standartlarında kır yürüyüşü, tırmanma ve kış sporlarına ulaşabilirsiniz. Merkezi konumuyla Cenevre, Avrupa’nın birçok büyük şehrinden uçakla bir saat içinde ulaşılabilir; 200.000 nüfuslu bir şehrin dünyanın diplomatik merkezi olmasına şaşmamak gerekir.

EU Business School
www.euruni.edu[email protected]
Facebook: www.facebook.com/EUBusinessSchool/
Instagram: www.instagram.com/eu_business_school/

Yorum yok

Sorry, the comment form is closed at this time.