TURKISH STUDENT - Yurtdışı Eğitim Rehberiniz
AnasayfaOkullarINTO Marshall University, USA

INTO Marshall University, USA

INTO Marshall UniversityYaşamak ve Öğrenmek için Sıradışı bir Yer

1837’de kurulan Marshall University, adını ABD Anayasasını hazırlayan kişi olarak bilinen ve Birleşik Devletlerin dördüncü Danıştay Başkanı olan John Marshall’dan almıştır. Marshall’ın ana kampüsü West Virginia’daki Huntington’da bulunur. 50,000 kişinin yaşadığı bu küçük ve güvenli kasaba Ohio Nehri kıyısında, Appalachian Dağları’nın eteklerinde yer alır. West Virginia Huntington’un sıcakkanlı halkı ve Marshall topluluğu, buraya geldiğiniz andan itibaren sizi evinizde gibi hissettirecektir. Üniversitenin bölgedeki en büyük işverenlerinden biri olması, kültürel ve sportif aktivitelerin merkezi olması dolayısıyla Huntington halkı, Marshall öğrencilerini son derece sıcak karşılar.

Huntington’da ayrıca hareketli bir alışveriş, yiyecek ve eğlence bölgesi bulunur ve Marshall’ın kampüsüne yürüyüş mesafesinde yer alır. Açık hava aktivitelerinden hoşlanan öğrenciler, kasabanın ağaçlarla çevrili kilometrelerce uzunluktaki yürüyüş ve bisiklet yollarının, parklarının ve Ohio Nehri boyunca uzanan yolların tadını çıkarırlar.

Batı Virginia konforlu bir yaşam tarzı, son teknolojiye sahip sağlık hizmetleri, modern eğitim tesisleri ve arkadaşcanlısı konuksever topluluklara sahiptir. İklim; çoğunluğu güneşli ve ılıman geçen günleri ile dört mevsimi yaşar; ortalama sıcaklık Ocakta 5 C, Temmuzda 24 C civarındadır.
Huntington büyük metropol bölgelere birkaç saatlik araba yolculuğu uzaklıkta olmasına rağmen, eyaletin nüfus yoğunluğu ülkenin ortalamasına oranla daha düşüktür. Batı Virginia ülkenin en güvenli eyaletlerinden biridir ve otoyolları kalabalık değildir. Batı Virginia’daki yaşam maliyeti de ülkenin geri kalanından daha düşük bir ortalamaya sahiptir.

INTO Marshall University

Marshall University’de eğitim

Yaklaşık 14,000 öğrencisiyle Amerika’nın önde gelen bölgesel araştırma üniversitelerinden biridir ve Carnegie Foundation’ın Master Yüksekokulları ve Üniversiteleri sınıflandırmasına layık görülen 171 ABD devlet üniversitesinden biridir. Üniversite; 1,000’den fazla öğretim görevlisi ve 14 yüksekokulu ile 50’den fazla lisans ve 45 yüksek lisans programı sunar. Marshall University US News and World Report tarafından sürekli olarak En İyi Güney Devlet Bölge Üniversiteleri arasında gösterilmektedir.

INTO Marshall University

INTO Marshall; uluslararası öğrencilerin eğitimsel, sosyal ve kültürel ihtiyaçlarına yönelik olarak tasarlanmış, onları üniversite derece programlarına özgüvenli şekilde hazırlayan akademik Geçiş programları, İngilizce dil eğitimi ve kişisel destek hizmetleri sunmaktadır. Neden INTO Marshall ile eğitim? Bir ABD üniversite derecesine giden ilk adımı Amerika’nın önde gelen bölge araştırma üniversitelerinden birinde atın. INTO Marshall’da eğitim almanın birçok avantajından bazıları:

  • Appalachian Dağları ve Ohio Nehri ile çevrili, ABD’nin en arkadaşcanlısı, en güvenli kasabalarından birinde eğitim
  • AB ve yaklaşık 50 farklı ülkeden gelen yerel ve uluslararası üniversite öğrencileriyle birlikte yaşama, öğrenme ve eğlenme fırsatı
  • Üniversitenin tüm kaynaklarından, hizmetlerinden ve tesislerinden faydalanma
  • Üniversite eğitmenleri tarafından yönetilen küçük sınıflar
  • Marshall derece programlarına saydırabileceğiniz akademik krediler kazanma imkanı
  • Tüm eğitim programlarında kişisel akademik danışmanlık hizmeti
  • Bir Geçiş programının başarıyla tamamlanması sonrasında Marshall derece programlarından birine geçiş

INTO Marshall UniversityKampüste Yaşam:

Marshall; uluslararası öğrencilerin eşsiz bir eğitim deneyimi kazanması için çok çeşitli programlar, hizmetler ve tesisler sunar.

Akademik Kaynaklar & Öğrenci Hizmetleri

Marshall University, uluslararası öğrencilere harika eğitim ve destekleyici akademik ve sosyal deneyim sunmaktadır. Dünya standartlarında öğretim personelinin yanında Marshall; eğitmenlik merkezi, yazı yazma merkezi, kariyer hizmetleri, global eğitim salonu gibi daha birçok olanak ile öğrencilere sınıf dışında da yardım etmektedir.

Marshall Memorial Öğrenci Merkezi

Marshall Memorial Öğrenci Merkezi, kampüsteki öğrenci hayatının merkezidir. Bu Merkezde Öğrenci Kaynak Merkezi, Marshall Kitabevi, bir bilgisayar laboratuvarı, birçok restoran, Starbucks, öğrenci kimlik ofisi ve elektronik posta ofisi bulunur. Kablosuz internet binanın her yerinde bulunmaktadır; böylece öğrenciler arkadaşlarıyla sohbet etmek ve ders çalışmak için rahat bir ortam bulmuş olurlar.

Öğrenci merkezinin hemen dışında dört metre uzunluğunda bir hatıra çeşmesi bulunur. Çeşme 1970 yılında trajik bir uçak kazasında hayatını kaybeden Marshall University futbol takımı, personeli ve topluluğu anısına dikilmiştir.

Matthew McConaughey; 1970 yılında hayatını kaybeden Marshall University futbol takımı, personeli ve topluluğunu konu alan 2006 yapımı “We Are Marshall” filminde başrolde oynamıştır. Bu trajedi; Marshall ve Huntington halkını bir araya getirerek yas tutmalarına ve birlikte üzüntüyü atlatmaya çalışmalarına yol açan önemli bir olay olmuştur. Bu olayın yıldönümü, Marshall kampüsünde bu çeşmenin sularının kesilmesi eylemiyle anılmaktadır.

Kampüste Dinlenme:

Marshall Dinlenme Merkezi tüm kondisyon seviyelerine hitap eden çeşitli aktiviteler sunar. Güne erken saatlerde yüzerek başlayabilir, yarıyıl sınavları sırasında süper yoğun aerobik sınıfında stresinizi atabilir ya da yoga seansıyla günün sonunda rahatlayabilirsiniz. Marshall Dinlenme Merkezi, sağlıklı yaşam tarzınıza uyacak çeşitli seçeneklere sahiptir. Tam zamanlı Marshall öğrencileri için erişim ücretsizdir.

Spor:

Eğer sporun heyecanını arıyorsanız, hepsini Marshall’da bulabilirsiniz. 1895’teki ilk maçından beri Thundering Herd, futbol seyircilerine keyifli saatler yaşatmaya devam ediyor. İster üniversiteler arası takımları destekliyor olun, isterseniz rugby kulüp takımında oynuyor olun; burada her sporcu için bir seçenek bulunur. Marshall öğrenciler için tüm spor karşılaşmalarına erişim ücretsizdir.

Marshall Thundering Herd, Conference USA’da boy göstermektedir. Marshall Athletics; 9 bayan ve 6 erkek takımı ile toplamda 15 NCAA üniversite takımına sponsorluk yapar.

Açık hava dinlenme cenneti

Sırt çantasıyla dolaşma ve kuşları izlemeden, snowboard ve kano kullanmaya kadar; Batı Virginia’da açık hava macerasının sonu yoktur. Marshall’ın kampüsü; Amerika’nın en iyi nehir raftingine, kaya tırmanışına ve dağ bisikletine kısa bir mesafededir. Batı Virginia’nın dağları, ormanları, nehirleri ve vahşi yaşamı macera için sayısız fırsat yaratır; düzinelerce güzel ücretsiz kamu dinlenme alanlarına, 50 eyalet parkı ve ormanına, 1,287 kilometreden daha uzun yürüyüş parkurlarına ve 20 milyon metrekareden daha geniş balık avlama alanlarına sahiptir. Batı Virginia, ülkenin en ormanlı eyaletlerinden biridir – burada ormanlar son derece gürdür. Marshall öğrencileri dışarı çıkmaya BAYILIR!

Marshall’a geliş

Batı Virginia, birçok büyük ABD şehrine birkaç saatlik araba yolculuğu kadar yakındır. Çoğu uluslararası öğrenci; Huntington’a bir saatlik mesafede, eyaletin başkenti Charleston’da bulunan Yeager Havaalanı’na uçarlar. Yeager Havaalanı’nın; New York, Detroit, Houston, Atlanta ve Washington gibi büyük uluslararası terminallere doğrudan uçuşları bulunmaktadır. Ayrıca Huntington’da da, Marshall kampüsüne 15 dakika uzaklıkta küçük bir havaalanı vardır. Charlotte, Kuzey Carolina; Orlando ve Tampa, Florida’ya sürekli servisleri bulunur.

Marshall University’de yaşamak

Marshall University’de kampüs hayatı, bir yurt odasından çok daha fazlasıdır.

Burası ders çalışabileceğiniz, öğrenebileceğiniz, yeni insanlarla tanışabileceğiniz, aktivitelere katılabileceğiniz ve kendiniz olabileceğiniz bir yerdir. 10 adet yurt binamız; kampüste yaşam deneyiminizi zenginleştirmek, size evden uzakta ev ortamı yaratmak için aktiviteler, hizmetler ve tesisler sunar. İnsanlar ve etkinlikler size rekabet, eğlence ve destek verir. Bu, sınıfta bulunamayacak bir öğenim deneyimidir.

Marshall University; 12 ve üzerinde sömestir kredisine kaydolmuş birinci ve ikinci sınıf öğrencilerinin hepsinin, üniversitenin yurt binalarında kalmasını ve yemek planına katılmasını gerektirmektedir.

Katılımın maliyeti

Doğrudan giriş için 12 ay üzerinden yaklaşık maliyet (eğitim ücreti, yaşam masrafları, sağlık sigortası, kitaplar ve diğer küçük harcamalar dahil):
Lisans: $26,212
Yüksek lisans: $26,784

Marshall University’de eğitim hakkında daha ayrıntılı bilgi için lütfen bizimle [email protected] adresi üzerinden iletişime geçin.

Etiketler
Yorum yok

Sorry, the comment form is closed at this time.