TURKISH STUDENT - Yurtdışı Eğitim Rehberiniz
AnasayfaOkullarGreater Victoria School District 61

Greater Victoria School District 61

Greater Victoria School District 61Victoria Uluslararası Lise Programları 1992’de kurulmuştur ve Kanada British Columbia Eyaleti Eğitim Bakanlığı tarafından akredite edilen bir devlet okulu bölgesi olan Greater Victoria School District #61’in bir parçasıdır. Öncelikli amaçlarımız arasında, her bir uluslararası öğrencimizin akademik başarısı, gelişmiş İngilizce yeterliliği ve Kanada kültürüne uyum sağlamaları yer alır. Uzun dönemli akademik hedefimiz çerçevesinde, öğrenciler Kanadalı lise öğrencileri ile birlikte sınıflara tam katılırlar ve İngilizce seviyeleri ve gelişim hızları ile aynı oranda ESL desteği alırlar. Uluslararası öğrencilerimiz akademik başarılarına bağlı olarak düzenli şekilde üniversite bursları için değerlendirilirler. Liselerimiz; akademik, spor, güzel sanatlar, uygulamalı sanatlar, bilişim teknolojileri, uygulamalı beceriler, işletme eğitimi, kariyer ve kişisel gelişim konularında birinci sınıf eğitimi ile güçlü bir saygınlığa erişmiştir.Akademik Lise Programı –öğrencilere, lise mezuniyetine ulaşmaları ve üniversiteye girmeye hak kazanmaları için ESL desteği ile birlikte akademik ve seçmeli ders alma imkanı sunar.

Uplands Akademik Geçiş Programı (ATP) – bu yenilikçi akademik program, uluslararası öğrencileri Kanada devlet okulu ortamına geçiş yapmaları için destekler ve lise mezuniyetine kadar götürür.

Kısa Dönemli Lise Deneyimi Programı – öğrencilere Kanadalı öğrenciler ile birlikte lise ortamını görme imkanı sunar. ESL’ye ek olarak öğrenciler daha interaktif derslere (oyunculuk, edebiyat, beden eğitimi vs.) katılırlar. Böylece daha az resmi ortamlarda yeni Kanadalı arkadaşlar edinme ve İngilizce becerilerini hızla geliştirme fırsatı bulurlar.

Kamp Victoria ESL Yaz Programı – Temmuz ve Ağustos ayı boyunca 2, 3, 4, 5, 6, 7 veya 8 haftalık dönemlerde yoğun ESL eğitimi ve yerel kültürel aktivitler sunar.

Victoria:
Kanada’nın Pasifik Hazinesi

British Columbia’nın başkenti Victoria, Kanada’nın en ılıman iklimine sahiptir. Vancouver Adası’nın güney ucunda, Kanada’nın batı kıyısı açıklarında, güvenli, arkadaş canlısı bir toplum atmosferine sahiptir. Kirletilmemiş doğal güzelliği sayesinde dünyanın her yerinden gelen turistlerin gözde yerleri arasına girmiştir. Şehrin iki ünlü üniversitesi ve bir yüksekokulu, bir dünya standartlarında müzesi, senfoni orkestrası, opera şirketi ve çok çeşitli spor tesisleri ve alışveriş-eğlence için birçok mekanı bulunmaktadır. Açık havayı seven halkı ile Victoria hareketli bir şehirdir.

325.000 kişilik nüfusuyla Victoria, küçük bir merkezin avantajlarını, büyük şehrin olanakları ve kozmopolit yapısı ile sunmaktadır. Şehrimiz temiz, sessiz ve güvenlidir – Kanada kültürünü yaşamak ve eğitim almak için mükemmel bir yer.

Okul Türü:

Devlet Okulu

Devlet/Özel:

Devlet

Merkezin Ek Özellikleri:
  • British Columbia’nın başkenti Victoria’da yer alır
  • Kanada’nın en ılıman iklimi
  • Güvenli, arkadaş canlısı bir toplum atmosferi
  • Dünyanın her yerinden turistlerin gözde mekanı
  • Yıl boyunca birçok açık hava aktivitesi
  • Mükemmel kültürel, turistik ve eğitim olanakları ile tanınır
Sunulan Programlar:
  • Akademik Lise Programı
  • Uplands Akademik Geçiş Programı
  • Kısa Dönemli Lise Deneyimi Programı
  • Kamp Victoria ESL Yaz Kampı Programı
Toplam Öğrenci Sayısı:

20.000 (K-12)

Toplam Uluslararası Öğrenci Sayısı:

600

Konaklama Seçenekleri:

Uluslararası öğrenciler Kanadalı ailelerin yanına yerleştirilirler. Kayıtlı ev sahibi ailelerimiz, öğrencilerin güvenli ve rahat bir ortamda bulunduklarından emin olmak amacıyla özenle seçilir ve izlenir.

Öğrenci Hayatı:

Okulun düzenlediği müfredat dışı aktiviteler (spor, kulüpler, vs.) tüm uluslararası öğrencilere ücretsiz olarak sunulur. Özel dünyaca ünlü Whistler Dağı’nda kayak yapmak gibi VIHSP-sponsorlu aktiviteler tam zamanlı uluslararası öğrencilere ek bir ücret karşılığında sunulmaktadır.  

Tüm öğrenciler; özellikle kültürel şok ve alışık olmadıkları bir ortama uyum sağlama konularına ağırlık verilen, Victoria’yı ve kendi programlarını tanımanın da dahil olduğu bir oryantasyon alırlar. Kültürel Aile Yanı Yerleştirme Yetkilileri çeşitli dillerde destek vermektedir. Bunun yanında her okulun, öğrencilere yardım etmek amaçlı uluslararası öğrenci danışmanı bulunmaktadır.

İletişim Bilgileri:

www.studyinvictoria.com
[email protected]

Yorum yok

Sorry, the comment form is closed at this time.