TURKISH STUDENT - Yurtdışı Eğitim Rehberiniz
AnasayfaOkullarEducation University of Hong Kong (EdUHK)

Education University of Hong Kong (EdUHK)

Education University of Hong Kong (EdUHK)Hong Kong’un kuzeydoğu bölgesinde güzel sıradağlara kurulmuş olan Education University of Hong Kong (EdUHK), sakinlik ile bir saatlik uzaklıktaki Hong Kong’un hareketli metropol yaşantısının bir bileşimini sunar.

EdUHK devlet tarafından desteklenen; sosyal bilimler ve beşeri bilimler alanlarında tamamlayıcı programlar ve öğretmen eğitimi alanında akademik ve araştırma programları sunarak öğretim ve öğrenimi geliştirmeye adanmış bir yüksek eğitim kurumudur. Quacquarelli Symonds (QS) Konuya Göre Dünya Üniversite Sıralamaları 2020’de EdUHK, Eğitim alanında Asya’da 2., dünya çapında ise 16. sırada yer aldı.

EdUHK; hizmet verdikleri toplumlarda değişimin öncüsü olan, entelektüel açıdan aktif ve sosyal açıdan bilinçli olan eğitmenler ve sosyal liderler yetiştirir. Okul, bilginin geliştirilmesine katkıda bulunmak amacıyla araştırma becerilerine ağırlık verir, sosyal gelişim ile insan iyileştirmesi için yenilikler ve burslar sunar.

EdUHK; yalnızca Hong Kong değil aynı zamanda Asya Pasifik bölgesinin eğitim coğrafyasında bir etki yaratan ve onu şekillendiren lider bir eğitim üniversitesi olmayı hedeflemektedir.

Üniversite hakkında detaylı bilgi www.eduhk.hk sayfasında bulunabilir.

Education University of Hong Kong (EdUHK)

Lisans Programları

‘Education Plus’ (Eğitim Artı) vizyonu altında EdUHK, eğitim sektörü ve ötesinde rekabetçi birer profesyonel olacak olan mezunlar yetiştirmeye kendini adamıştır. Tam zamanlı Eğitim Lisans (Şeref) programları; mezunlarını son derece iyi eğitimli ve kültürel zenginliğe sahip Hong Kong vatandaşı olarak gelecekteki rollerine ilişkin mesleki ve alan bilgileriyle donatan öğretmen eğitiminde uluslararası çapta en iyi uygulama standartları arasında başı çeker. Üniversitenin Sanat Lisansı (Şeref) programları gibi çoklu-disiplinli derece programları, öğrencilere kapsamlı öğrenim ve uygulamalı deneyimler sunarak, onları mezuniyet sonrası çok çeşitli kariyer seçeneklerine iyi derecede hazırlar. Lisans programlarımız hakkında bilgi edinmek için lütfen https://www.eduhk.hk/degree/prog.htm adresini ziyaret edin.

2021 girişleri için başvurular başladı ! Başvuru ve kayıt hakkında detaylı bilgi edinmek isterseniz, www.eduhk.hk/acadprog/nonlocal.html adresini ve önemli tarihler için de https://www.eduhk.hk/degree/nonlocal_dates.htm adresini ziyaret edebilirsiniz.
Lütfen genel kayıt koşulları ve gerekli İngilizce Dil Yeterliliği hakkında bilgi edinmek için www.eduhk.hk/degree/nonlocal.htm adresini ziyaret edin.

2021 girişleri için yaklaşık yaşam maliyetleri (yıllık) *

  • Eğitim ücretleri (Devlet destekli Lisans Programları): HK$140,000
  • Konaklama (kampüs içi): HK$14,000 (yaklaşık)

*Eğitim ve konaklama maliyetleri değişkenlik gösterebilir. Detaylı bilgi için: https://www.eduhk.hk/degree/fees.htm

Araştırma ve Bilgi Transferi

Eğitim alanında üstün konumu ve çoklu disiplinli eğitim alanlarında yeni gelişen güçlü yanları sayesinde EdUHK, araştırmalar ile bilgi sınırlarını genişletti.

Son yıllarda araştırma kapasitesindeki artış, disiplinler arası ve çoklu disiplinli araştırmalar; üniversitenin eğitim, beşeri bilimler ve sosyal bilimler alanlarında sekiz devlet destekli yüksek eğitim kurumunun en rekabetçilerinden biri haline getirdi.

EdUHK’nin üç üniversitesi ve 11 fakülte seviyesinde araştırma merkezi bulunur. Okulun akademisyenleri ve araştırmacıları, hali hazırda Araştırma Fonları Konseyi ve diğer fonlayıcı yapılar tarafından finanse edilen ve toplam büyüklüğü yaklaşık HK$150 milyon tutarında olan 191 projeye sahiptir. Bu da genç ve gelişen bir üniversite olan EdUHK’nin araştırma kapasitesinin bir kanıtıdır.

Education University of Hong Kong (EdUHK)

Küresel İletişim Ağları

Yıllar boyunca EdUHK; dünyanın her yerinden kamu ajansları, kamu olmayan organizasyonlar ve üniversiteler ile 200’den fazla ortaklık ve işbirlikçi ilişkileri içeren kapsamlı bir iletişim ağı kurdu. Bunlar arasında öğrenci değişim fırsatları, ortak derece programları ve araştırma ve bilgi transfer projeleri yer alır. Bu işbirliği EdUHK ve onun ortakları için kültürler arası ve çok-kültürlü anlayışlar geliştirmek, iki tarafın da uzmanlıklarını iyi amaçlar için bir araya getirmek ve bilgi yaratıcılığı, paylaşımı ve uygulaması için fırsatlar yaratmak adına ortak faydalara sahiptir.

Yerel Olmayan Lisans Öğrencileri için Burslar

Üniversite, yerel olmayan öğrencilerinin akademik mükemmeliyet tutkusunu teşvik etmek ve tanımak adına burslar çıkardı. Burslar, bağışlar ile oluşturulmuştur ve birçok diğer unsurun yanında akademik başarı, kişisel yeterlilikler, müfredat dışı aktiviteler ve toplum hizmetleri gibi faktörlere göre verilmektedir. EdUHK Giriş Bursu Şeması tarafından sunulan burslar tam burs, eğitim bursu ve yarı eğitim bursundan oluşur. Hong Kong Hükümeti günümüzde Kuşak ve Yol (Belt and Road) ülkelerinden gelen öğrencilere özel burslar sunmaktadır.

EdUHK Giriş Bursu (yenilenebilir):

  • Tam Burs: tüm eğitim ücretini, kampüs içi konaklamayı ve yaşam için harçlığı kapsar
  • Eğitim Bursu: tam eğitim ücretini kapsar
  • Yarı Eğitim Bursu: eğitim ücretinin yarısını kapsar

Çeşitli giriş bursları hakkında detaylı bilgi için: www.eduhk.hk/degree/scholarship.htm

Education University of Hong Kong (EdUHK)

Öğrenci Konaklaması ve Yurt Hayatı

Okul, yurt hayatına büyük önem verir çünkü tam bir kişisel gelişimin vazgeçilmez bir parçası olarak kabul edilir. Kampüs içinde dört öğrenci hosteli bulunur: Northcote Yurdu, Grantham Yurdu, Robert Black Yurdu ve Jockey Club Öğrenci Evleri. Bu tesisler yaklaşık 2.200 tam zamanlı lisans ve yüksek lisans öğrencisine ev sahipliği yapar.

Destek Hizmetleri

Okul bir dizi çalışmalar ile uluslararası ve yerel öğrencilerine destek hizmetleri sunar. Oryantasyon, badi desteği, toplum ve kültür keşif aktiviteleri, festival etkinlikleri, grup etkinlikleri ve kişisel rehberlik gibi çok çeşitli hizmetler ve aktiviteler; öğrencilerin Hong Kong toplumu hakkında bilgi edinmeleri ve kendileri bu topluluğun bir parçası olarak görmeleri, kampüs hayatına ve eğitime alışmaları, ortak desteği geliştirmeleri ve tüm öğrenciler arasında kültürel değişimi oluşturmaları açısından yardımcı olur.

[email protected]
eduhk.hk

Etiketler
Yorum yok

Sorry, the comment form is closed at this time.