TURKISH STUDENT - Yurtdışı Eğitim Rehberiniz
AnasayfaOkullarChina Europe Int. Business School

China Europe Int. Business School

China Europe International Business School (CEIBS)

MBA için Batı’ya mı Bakıyorsunuz? Bir Daha Bakın: Ticaret Asya’ya yöneliyor, MBA hedefiniz de oraya yönelmeli!

www.ceibs.edu/mba

Çin’in yeni küresel dünyanın “geleceği” olduğunu kimse inkar edemez ve günümüzde çok az kişi Çin’in varlığını göz ardı edebilir. Mesleki kariyer edinmek isteyen genç insanlar, hayat boyu sürecek kariyerleri boyunca Çin’in önemli bir yere sahip olacağının farkına varıyor.

CEIBS MBA programı; Çin’i keşfetmeniz, dünyayı keşfetmeniz ve kendinizi keşfetmeniz için sizleri 18 aylık bir yolculuğa çıkarıyor. CEIBS’i bu kadar eşsiz kılan şeyin arkasında, her zaman söylediğimiz “Derinlemesine Çin, Alabildiğine Dünya” sözü yatar ve MBA programımız diğerlerine benzemez. CEIBS MBA eğitimi; dünyanın en büyük pazarında ticaret yapma yöntemlerinin yanında, global iş dünyasının en son gelişmelerini dünya standartlarında öğretim üyelerinin bilgeliği ile birleştirir. Çin’in (Forbes‘a göre) en iyi işletme okulu ve dünya çapında en iyi 15. okul olduğumuz için; sizleri Türkiye’ye döndüğünüzde birer lider ve bilinçli birey olarak öne çıkartacak hayat deneyimini ve dünya standartlarında İngilizce eğitimi alacaksınız.

Uzak Doğu’yu Keşfedin

CEIBS programı, asla hayal edemeyeceğiniz bir şekilde Asya’yı keşfetmenizi sağlayacak. Klasik sözlerin ve klişelerin ötesine geçerek, Çin’in ve Asya’nın işlemesini sağlayan asıl şeyleri göreceksiniz. Yerel kültürü, tarihi, kültürler arası iletişimi öğrenecek; gerçek hayatta yerel şirketlerin karşılaştığı güncel mesleki konuların eğitimini alacaksınız.

Her yıl, programa %60 civarında Çinli öğrenci katılırken; öğrencilerimizin üçte birinden fazlası diğer ülkelerden gelmektedir. Günümüzde CEIBS 58 ülkeden gelen öğrencileri mezun etmiştir. En deneyimli Çinli profesyonellere bu kadar yakın olmak, Çin iş dünyası hakkında bilgi edinmek için harika bir deneyimdir ve ömür boyu süren arkadaşlıklar kurmanızı sağlar.

Dünyayı Keşfedin

Çoğu kişi Çin’de alınan bir MBA eğitiminin global perspektif açısından çok güçlü olmasını mantıklı bulmasa da, biz bunda bir terslik görmüyoruz. Çin, her şeyin yaşandığı ve global iş dünyasının geliştiği bir yer. Buradaki enerji, büyüme ve hareketlilik başka hiçbir yerde yok. Her gün uluslararası şirketler, Asya merkez ofislerini Singapur’dan veya Hong Kong’dan Şangay’a ve Çin’in diğer bölgelerine taşıyorlar. Böylece bölge bir ticaret merkezine ve Şangay da gerçek anlamda bir uluslararası şehre dönüşüyor.

CEIBS profesörleri; Çin’de faaliyet gösteren büyük ve global şirketlere eğitim veriyor ve danışmanlık yapıyorlar. Öğretim üyelerimizin üçte ikisinden fazlası Çin’in dışından geliyor ve bu sayede her ders saati eşsiz bir global perspektif kazanıyor. Önde gelen işletmeciler ve düşünürler, güncel uluslararası konuları tartışmak için kampüsümüze geliyor. Ve okulumuzun, Şangay’daki büyük çok-uluslu şirketlerin adeta kapısının dibinde olması; birçok öğrencinin global bir kariyere doğrudan geçiş yapmasını kolaylaştırıyor.

Kendinizi Keşfedin

Hayat değiştiren kararları almak cesaret ister. O yüzden; zorlanmaya, tahrik edilmeye ve sınırlarınıza kadar zorlanmaya hazır olun. Anlama, düşünme, çalışma ve yönetme tarzınızı değiştirmenizi sağlayacak bu 18 aylık program; bir dizi temel ve seçmeli akademik dersler, uygulamalı iş projeleri, yaz stajları, isteğe bağlı değişim programı ve müfredat dışı aktiviteleri birleştirecek şekilde tasarlanmıştır. Edineceğiniz deneyim, “ter ve gözyaşı” ile geçen uzun saatlerden oluşur ama sonucu son derece tatmin edicidir: buraya geldiğiniz zamankinden çok daha farklı birisi olacaksınız.

CEIBS MBA programının neden sizin için en uygun tercih olduğunu öğrenmek için daha fazla bilgi edinin.  Ayrıntılı bilgi almak; broşürümüzü edinmek ya da Kayıt Danışmanlarımız ile bire bir görüşme ayarlamak için lütfen Roy ile [email protected] eposta adresinden iletişime geçin.

Etiketler
Yorum yok

Sorry, the comment form is closed at this time.