TURKISH STUDENT - Yurtdışı Eğitim Rehberiniz
AnasayfaOkullarCalifornia State University, Northridge

California State University, Northridge

California State University, Northridge (CSUN)

Güney California’da eğitim macerasının tadını çıkarın. CSUN, Hollywood, Beverly Hills, Universal Studios, Santa Monica ve Pasifik Okyanusu sahiline 30 dakikalık bir araba yolculuğu mesafesinde, Los Angeles’in banliyösünde yer alır. Üniversite, 97 farklı ülkeden gelen 35.000 öğrenciye ev sahipliği yapar ve bu canlı ve çeşitli öğrenci topluluğu için mükemmel derece programları, eğitmenler ve olanaklar sunar.

Intensive English and University Pathway Programs, (Yoğun İngilizce ve Üniversiteye Geçiş Yolu Programı) (IEP) her seviyeden, İngilizce öğrenmek isteyenler için hazırlanmıştır. Öğrenciler, filmler ve kültür, TOEFL hazırlık ve iş hayatı için sunumlar gibi alanlarda İngilizce çalışırlar. IEP ayrıca, üniversitelerin koşul olarak sunduğu İngilizce yeterlilik sınavında öğrencilerin başarılı olabilmeleri için TOEFL/IELTS hazırlık dersleri de vermektedir. IEP resmi bir ETS sınav merkezidir.

Güz ve Bahar programlarının süreleri 16-24 hafta arasında değişir; yaz dönemi ise 8 hafta sürer. IEP bütün bunların yanı sıra yazları üç haftalık bir İngiliz Dili ve Kültür Deneyimi programı da sunar. IEP’deki eğitmenlerin hepsinin master veya doktora dereceleri vardır. Ders sonrası özel eğitim ve dersler, eğitim ücretine dâhildir.

CSUN’de lisans veya lisansüstü derece programlarından birine başvurmak isteyen, fakat kabul koşulu olarak verilen TOEFL ya da IELTS skorunu elde edemeyen öğrenciler için, bir Koşullu Kabul programı sunuyoruz. Bu program, IEP’deki Geçiş Programını tamamlayan öğrencilerin, lisans veya lisansüstü programlarına başvururken kabul koşulu olarak TOEFL skoru sunmaktan muaf tutulmalarını sağlar. Bu hizmetten yararlanmak için öğrencilerin CSUN’deki IEP programına kayıtlı olması veya kayıt yaptırması gereklidir.

Uygun olup olmadığına göre değişim gösterse de, CSUN’de bir Sömestir programımız, yeterli İngilizce becerilerine sahip olan yabancı öğrencilerin normal akademik sömestirleri süresince üniversitede lisans derslerine kayıt olabilmelerini sağlar.

Kampüs içinde, apartman dairesi tipinde konaklama imkânları mevcuttur. CSUN yurt binalarında spor ve eğlence odaları, bilgisayar merkezi ve yakın zaman önce yenilenen bir kafeterya da vardır.

Öğrenciler, şehre belirlenen havaalanı karşılama günlerinin içerisinde vardıklarında, havaalanında bizzat karşılanıp okullarına bırakılırlar. IEP öğrencileri, üniversite öğrencilerinin yararlandığı tüm imkânlardan yararlanabilirler; yani, üniversite kütüphanesi, bilgisayar merkezleri, Öğrenci Sağlık Merkezi, tenis ve basketbol kortları IEP öğrencilerinin kullanımına da açıktır. Öğrenciler kampüsteki topluluklara ve etkinliklere de katılabilirler ve ayrıca Güney California’nın büyüleyici turistik mekânlarından Malibu Beach, Disneyland ve film stüdyolarına yapılan ücretsiz veya ücretli gezilerde de yer alabilirler.

EĞİTİM ÜCRETLERİ, KABUL KOŞULLARI, MALİ KOŞULLAR VE DERS KOŞULLARI İÇİN BİLGİ ALMAK İSTİYORSANIZ WEB SAYFAMIZI ZİYARET EDİNİZ.

www.csun.edu/iep

 

California State University, Northridge (CSUN)
Yoğun İngilizce ve Üniversiteye Geçiş Yolu Programları
18111 Nordhoff Street
Northridge, California 91330-8343
USA
Telefon:  (818) 677-6402
E-Posta:  [email protected]
Internet:  www.csun.edu/iep

Etiketler
Yorum yok

Sorry, the comment form is closed at this time.