TURKISH STUDENT - Yurtdışı Eğitim Rehberiniz
AnasayfaHaberlerBritish Council ile İngiltere’de eğitim fırsatı
British Council ile İngiltere’de eğitim fırsatı

British Council ile İngiltere’de eğitim fırsatı

Birleşik Kralık’da yaşamayı deneyimlerken, bir yandan eğitim almak istiyorsan ama nereden başlayacağını da bilmiyorsan bu etkinlik tam sana göre.

British Council tarafından düzenlenen İngiltere’de Eğitim Günleri, 25 Şubat’ta İstanbul’da ve 27 Şubat’ta Ankara’da gerçekleşecek. İngiltere, Galler, İskoçya ve Kuzey İrlanda’dan üniversite yetkilileri ile birebir görüşme fırsatı sunan etkinlik, üniversiteyi yurt dışında okumayı isteyen öğrencilere hayatları için önemli kararlar alacakları bu dönemde en doğru bilgiyi birinci elden alma fırsatı sunuyor. Ayrıca etkinlik boyunca düzenlenecek seminerlerde Birleşik Krallık’ta eğitim ve yaşamla ilgili pratik bilgilerin yanı sıra burslar ve mesleki alanlara yönelik detaylı bilgiler verilecek.

Yurt dışında eğitim en çok kariyer fırsatları için tercih ediliyor

British Council’ın global olarak yürüttüğü araştırma “Student Insight Survey” yurtdışında okumak isteyen öğrencilerin beklentilerini anlamayı hedefliyor. Araştırmanın 2016 yılı Türkiye verilerine göre öğrencilerin %27.1’i kariyer imkanlarını zenginleştirmek, %22.2’si ise yabancı dil bilgisini geliştirmek için yurt dışında eğitim görmek istiyor. Araştırmada öne çıkan bir diğer konu ise farklı bir ülkenin kültürünü deneyimlemenin öğrenciler için önemli olması. Araştırmaya katılan öğrencilerin %21.1’i bu deneyimi önemsediği için yurtdışında okumak istediğini belirtiyor.

İngiltere’de okumak ve yaşamakla ilgili en geniş online veri tabanına sahip olan British Council’dan yapılan açıklamada İngiltere’de lisans eğitimini 3 yılda tamamlamanın mümkün olduğu, yüksek lisansın ise bir yıl sürdüğünün altı çiziliyor. Bu aileler için daha az eğitim ve yaşam masrafı, öğrenciler için ise kariyerlerine daha erken başlama fırsatı anlamına geliyor.

Ayrıca İngiltere’de Eğitim Günleri’ne katılmak isteyenler  web üzerinden sosyal medyada British Council’ı takip ederek sürpriz hediyeler kazanma şansını yakalayabilir.

British Council ile İngiltere’de eğitim ve kariyer fırsatını kaçırma!

Kayıt, yarışma ve detaylı bilgiler web sitesinde yer alıyor.
Basın mensuplarına daha fazla bilgi için:
Didem Yalın [email protected] 212 355 56 77

Yorum yok

Sorry, the comment form is closed at this time.