TURKISH STUDENT - Yurtdışı Eğitim Rehberiniz
AnasayfaHaberlerAvrupa’nın en büyüğü “IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarları” kapılarını açıyor…

Avrupa’nın en büyüğü “IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarları” kapılarını açıyor…

30. IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarları

2002 yılından bu yana hızla gelişerek Avrupa ve Ortadoğu’nun en büyük yurtdışı eğitim organizasyonu olan IEFT Fuarları (International Education Fairs of Turkey), bu yıl 23-30 Ekim tarihleri arasında 5 ayrı merkezde düzenlenecek. Fuarlara yaklaşık 25 farklı ülkeden 200 civarında üniversite ve kolej katılacak. Birçok okulun burs olanaklarını sunduğu fuarlara 20,000 ‘in üzerinde ziyaretçi bekleniyor.

25 ülkeden 200’e yakın üniversite ve kolejin katıldığı IEFT Fuarları, Bursa, Ankara, İzmir, İstanbul (Anadolu Yakası)  ve  İstanbul (Avrupa Yakası) ile kapılarını açacak. Fuarlar gençleri ve ailelerini gelecekteki eğitim fırsatları ile buluşturacak.

Eğitimi ile ünlü okullardan fuara özel burslar ve Ücretsiz Dil Kursu

Fuarlar yoğun ilgiden dolayı İstanbul’un hem Avrupa Yakası hem de Anadolu Yakası’nda düzenlenecek. Kariyerine önem verenler için kaçırılmayacak 100’den fazla seminere de ev sahipliği yapacak olan fuarlara bu yıl Amerika, İngiltere, Kanada, Avustralya, Almanya’dan önemli bir katılım söz konusu.

ABD ve İngiltere’den 50’nin üzerinde olmak üzere, Almanya, Kanada, Avustralya, Rusya, Fransa, İspanya, İsviçre, Macaristan, Polonya, Çin, Litvanya, Avusturya, İsveç gibi dünyanın değişik ülkelerinden 200’ün üzerinde eğitim kurumu IEFT Fuarları’na katılarak, sundukları imkanları Türk öğrenci ve ailelerine tanıtacaklar.

Her yıl yaklaşık 50 bin kişinin ziyaret ettiği IEFT Fuarları’na gelen ziyaretçiler, üniversite hazırlık, ön lisans, lisans, yüksek lisans, doktora, üniversite transfer, dil okulları, yaz okulları, sertifika-diploma programları, staj, lise eğitimi ve burslu yurtdışı eğitim konularında kurum temsilcilerinden bilgi alabilecek, ülkelerin eğitim ortamları konusunda merak ettikleri soruları yöneltebilecekler.

Fuarların en önemli bölümlerinden birisi de, yurtdışı eğitimde şart olan dil yeterlilik sınavları konusunda yapılacak olan seviye belirleme deneme sınavları. Ücretsiz olarak TOEFL IBT ve IELTS seviye tespit sınavları ve Genel İngilizce dil yeterlilik sınavları özel bir bölümde yapılacak ve böylece öğrenciler İngilizce dil seviyelerini ölçebilecekler.

Halka açık ve ücretsiz olarak düzenlenen IEFT Fuarları hakkında bilgi veya on-line davetiye almak için: 

www.ieft.com.tr / 0212 244 42 13

 

Ekim 2016 Fuar Takvimi

YURTDIŞI EĞİTİM FUARLARI
24 Ekim Ankara Sheraton Otel 13:00-19:00
26 Ekim İzmir Hilton Otel 13:00-19:00
28 Ekim Bostancı Dedeman Otel 13:00-19:00
29-30 Ekim İstanbul Kongre Merkezi 12:00-18:00

 

YURTDIŞI EĞİTİM GÜNLERİ
23 Ekim  Bursa Hilton Hotel 13:00-17:00
Etiketler
Yorum yok

Sorry, the comment form is closed at this time.