TURKISH STUDENT - Yurtdışı Eğitim Rehberiniz
AnasayfaGenelGençler Gelecekleri İçin Sınırları Aşmaya Devam Ediyor!

Gençler Gelecekleri İçin Sınırları Aşmaya Devam Ediyor!

Dünyanın dört bir yanındaki 5 milyon genç daha iyi bir gelecek için sınırları aşmaya devam ediyor. Daha iyi bir gelecek kurmak isteyen gençlerin yolu yurtdışından geçiyor. Gençler hayallerine bir adım daha yaklaşabilmek için çözümü yurtdışında eğitim almakta buluyor.

Tarih ve Yer Bilgisi:

  • 22 Ekim Ankara – Sheraton Otel
  • 24 Ekim İzmir – Hilton İzmir Otel
  • 26 Ekim İstanbul Anadolu Yakası – Bostancı Dedeman Otel
  • 27-28 Ekim İstanbul Avrupa Yakası – İstanbul Kongre Merkezi Harbiye

Yurtdışında eğitim almak isteyen fakat araştırmaya nereden başlayacağına karar veremeyen öğrenciler ve aileleri için IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarları yardıma geliyor. 25 ülkeden 200’ün üzerinde eğitim kurumunu Türkiye’de bir araya getiren fuar; öğrencilerin ve ailelerin akıllarındaki sorulara ışık tutuyor.

Küreselleşen dünyada rekabet hızla artmaya devam ediyor. İyi bir gelecek kurmanın yolunun iyi bir iş bulmaktan, iyi bir işin kaliteli bir eğitimden geçtiğini bilen gençler buna uygun adımlar atıyor. Türk öğrenciler ‘bu yarışta ben de varım’ diyebilmek için dünya trendlerini IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarlarında gözlemleme şansı yakalıyor.

Yurtdışında Eğitim Alan Yarışa 1-0 Önde Başlıyor

Güzel bir gelecek, iyi bir ve dolgun bir kazanç sadece Türkiye’deki gençlerin değil tüm dünyadaki gençlerin hayali. Zaman geçtikçe, uluslararası arenadaki rekabet arttıkça hayal edilen hayat standartlarını yakalamak zorlaşıyor. Bu noktada gençlerin atmaları gereken en doğru adım kendilerine yatırım yapmak oluyor. Ailelerin bu farkındalığa ulaşması için kendi hayatlarına bir göz atmaları yeterli oluyor. Üniversite mezunu olmanın yeterli geldiği bir dönemde hayata atılan ebeveynler zaman geçtikçe ellerinde bulunan diplomanın değerinin azaldığını fark ediyor. Günümüzde sadece üniversite mezunu olmanın kaliteli bir gelecek için yeterli olmadığını gören aileler, çocuklarının geleceğine yatırım yaparak onlara en önemli mirası bırakıyor. İyi yabancı dil bilgisi, kaliteli bir lise ve üniversite eğitimi, çeşitli yabancı kültürleri tanımak, gelişmiş iletişim becerileri, hobi sahibi olmak, ek sertifikalar, yurtdışı stajları bir öğrencinin hayal ettiği hayata sahip olması için yapılabilecek yatırımlar arasında yer alıyor. Bu gelecek planlamasına nereden ve nasıl başlamak gerektiği konusunda ise Türkiye’nin en büyük yurtdışı eğitim fuarı organizasyonu olan IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarları gençlere ve ailelerine yardımcı oluyor. 25 ülkeden 200’e yakın eğitim kurumunun bir araya geldiği IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarlarında aileler ve gençler yabancı okul temsilcileriyle yüz yüze görüşerek güvenilir kaynaklardan detaylı bilgi alabiliyor.

İşverenler Yurtdışında Eğitim Alanı Tercih Ediyor

Dil okulu, yaz okulu, lise, üniversite, yüksek lisans, MBA, sertifika ve staj programları hangisi olursa olsun yolu yurtdışından geçen öğrenciler ülkeye geri döndüklerinde hızlıca ve iyi ücretlerle işe başlayabiliyor. Yapılan araştırmalar işverenlerin yurtdışında eğitim almış kişilerin işe almasının altındaki nedenlerin sadece bilimsel bilgi olmadığını da gösteriyor. İşverenler, yurtdışında eğitim almış bir kişiyi; farklı kültürleri tanıyan, sorunlara hızlı çözüm bulma becerisi gelişmiş, iletişim becerisi yüksek, farklı pencerelerden de olaylara bakabilen, empati yeteneği yüksek, inisiyatif alabilen çalışanlar olarak görüyor. Bu da yurtdışında eğitimin kişinin imajına nasıl bir etki yaptığını gözler önüne seriyor.

Güney Kore’den Kanada’ya Kadar Pek Çok Ülke Ayağınıza Kadar Geliyor

Eğer siz de kendiniz ya da çocuğunuz için daha iyi bir gelecek düşlüyor ve yurtdışında eğitim konusunda araştırmalar yapıyorsanız, 22-28 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan 34.IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarlarında aklınızdaki sorulara yanıtlar bulabileceksiniz. Dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamasında yer alan okulların katıldığı fuara dil okullarından yaz okullarına, liseden üniversiteye, yüksek lisanstan doktoraya, MBA’den staj ve sertifika programlarına kadar tüm seviyeden eğitim kurumuyla bir araya gelebileceksiniz.

Son dönemin yükselen yıldızı Güney Kore’den öğrencilerin vazgeçilmez lokasyonları Amerika ve İngiltere’ye, adeta bir öğrenci ülkesi olan Polonya’dan eğitim kalitesiyle Avrupa’nın yıldızı olan İsveç’e kadar pek çok ülkenin en iyi eğitim kurumları aklınızdaki soruları aydınlatmak için Türkiye’nin üç farklı şehrinde buluşuyor.

Yorum yok

Sorry, the comment form is closed at this time.