TURKISH STUDENT - Yurtdışı Eğitim Rehberiniz
AnasayfaGenelBirleşik Krallık’ın en saygın üniversiteleri, ‘Birleşik Krallık’ta Eğitim Günleri’ ile Türkiye’de
Birleşik Krallık’ın en saygın üniversiteleri, ‘Birleşik Krallık’ta Eğitim Günleri’ ile Türkiye’de

Birleşik Krallık’ın en saygın üniversiteleri, ‘Birleşik Krallık’ta Eğitim Günleri’ ile Türkiye’de

British Council’ın, Birleşik Krallık’taki yükseköğrenim fırsatlarını öğrenci ve velilere doğrudan aktarmak üzere düzenlediği ‘ Birleşik Krallık’ta Eğitim Günleri’, 3 ve 4 Kasım tarihlerinde İstanbul ve Ankara’da gerçekleşecek.

British Council tarafından bu sene altıncısı düzenlenecek olan ‘Birleşik Krallık’ta Eğitim Günleri’, Birleşik Krallık’taki saygın eğitim kurumları ile öğrencileri ve velileri bir araya getiriyor. İngiltere, Galler ve İskoçya merkezli 40 üniversite, eğitim fırsatlarını öğrenci ve velilere doğrudan aktarmak için Türkiye’ye geliyor.

3 Kasım Cumartesi günü 11.00 – 17.00 saatleri arasında Fairmont Quasar Istanbul’da ve 4 Kasım Pazar günü 14.00 – 18.00 saatlerinde Ankara HiltonSA otelinde ücretsiz olarak düzenlenecek ‘Birleşik Krallık’ta Eğitim Günleri’ boyunca katılımcılar, Birleşik Krallık’tan gelen üniversite temsilcilerine cevabını merak ettikleri soruları yöneltebilecek. İngiltere, Galler ve İskoçya’dan üniversite yetkilileri ile birebir görüşme fırsatı sunan etkinlik, üniversiteyi yurt dışında okumayı isteyen öğrencilere hayatları için önemli kararlar alacakları bu dönemde en doğru bilgiyi birinci elden alma fırsatı sunuyor.

‘Birleşik Krallık’ta Eğitim Günleri’, her yıl yaklaşık 500 bin uluslararası öğrencinin tercih ettiği Birleşik Krallık’ta eğitim ve burs seçenekleri konusunda bilgi almak isteyen öğrenciler ve ailelerine yönelik en geniş kapsamlı platform olma özelliğini taşıyor.

Birleşik Krallık’ın en saygın üniversiteleri, ‘Birleşik Krallık’ta Eğitim Günleri’ ile Türkiye’de

İyi portfolyo nasıl hazırlanır
3 Kasım Cumartesi günü Fairmont Quasar Istanbul’da gerçekleşecek etkinlikte, Londra’daki güzel sanatlar üniversitesi Central Saint Martins’in Ürün Tasarımı lisans programının Bölüm Başkanı Paul De’ATH, ilgi çekici bir portfolyonun nasıl hazırlanması gerektiği, seçim süreçleri ve portfolyo incelemeleri hakkında bir konuşma gerçekleştirecek. ‘Birleşik Krallık’ta Eğitim Günleri’nin ev sahipliği yapacağı bu etkinlik, British Councıl’ın 4. Istanbul Tasarım Bienali ile olan ortaklığı kapsamında düzenleniyor.

Birleşik Krallık, yurtdışında yükseköğrenim için Türk öğrencilerin ilk üç tercihi arasında
British Council tarafından her yıl düzenli olarak yapılan ve dünya çapında yaklaşık 130 bin kişinin katıldığı ‘Yurt Dışında Eğitim Öğrenci Anketi’ne göre, öğrencilerin üniversite seçimlerinde en fazla bireysel araştırmaları etkili oluyor. Birleşik Krallık, yüzde 70 oranla Türk öğrencilerin yurtdışında yükseköğrenim için en çok tercih ettiği ilk üç ülke arasında yer alıyor.

Burs ve eğitim desteği programları ve Birleşik Krallık’ta eğitim ve yaşam hakkında herşey ‘Birleşik Krallık’ta Eğitim Günleri’nde
Etkinlik kapsamında düzenlenecek olan seminerlerde, öğrenciler Birleşik Krallık’ta eğitim ve yaşam hakkında merak edilen tüm soruların yanıtlarını bulabilecek. Seminerler arasında; Birleşik Krallık Hükümeti’nin Dışişleri Bakanlığı ve ortak kuruluşları tarafından finanse edilen lisansüstü burs programı Chevening ve çeşitli burs ve eğitim desteği programları, Birleşik Krallık öğrenci vizeleri, Oxford ve Cambridge Üniversiteleri’ne başvurular, mezunların eğitim deneyimi MEB bursiyerlerinin eğitim deneyimleri, Galler’de eğitim, İskoçya’da eğitim, hukuk, tıp, mühendislik ve sanat alanında eğitim gibi konular yer alacak. Etkinlikte ayrıca bu sene ilk kez, British Council ve Birleşik Krallık üniversitelerinin katkılarıyla oluşturulan GREAT burs programının tanıtımı yapılacak.

Birleşik Krallık’ın en saygın üniversiteleri, ‘Birleşik Krallık’ta Eğitim Günleri’ ile Türkiye’de

Birleşik Krallık üniversiteleri zirvede
Times Higher Education dergisi tarafından hazırlanan ve dünya çapında üniversitelerin başarı oranını ölçen World University Rankings 2019 sıralamasına, Birleşik Krallık üniversiteleri yine damga vurdu. Oxford Üniversitesi ve Cambridge Üniversitesi, sıralamada birinci ve ikinciliği elde ederek yine bir başarıya imza attı.

Birleşik Krallık’ta eğitimin anahtarı IELTS de bu etkinlikte
Ziyaretçiler, Birleşik Krallık’taki üniversitelerin kabul koşulları arasında yer alan ve dünyada 10 binden fazla kurumda geçerli olan IELTS sınavı ile ilgili önemli bilgi ve ipuçlarını da gün boyunca British Council standından ve düzenlenecek seminerlerden edinebilecek. Ziyaretçiler aynı zamanda, Eylül 2018’den itibaren uygulamaya geçen ‘Bilgisayar üzerinden IELTS’ hakkında da ayrıntılı bilgi alabilecekler.

İngiltere vizesi ile ilgili tüm cevaplar burada
Etkinliğin İstanbul ayağında katılımcılar, İngiltere Başkonsolosluğu Vize Bölümü yetkililerine Birleşik Krallık Vizesi ile ilgili cevabını merak ettikleri soruları yöneltebilecekler

Kayıt, etkinlikle ilgili ayrıntılı bilgiler ve katılan eğitim kurumlarını öğrenmek için lütfen sayfamızı ziyaret edin: www.britishcouncil.org.tr/studyukdays

Birleşik Krallık’ın en saygın üniversiteleri, ‘Birleşik Krallık’ta Eğitim Günleri’ ile Türkiye’de

British Council hakkında:

British Council, Birleşik Krallık’ın kültürel ilişkiler ve eğitim fırsatlarından sorumlu uluslararası kuruluşudur. 100’ü aşkın ülkeyle, kültür-sanat, İngilizce, eğitim ve sivil toplum alanlarında çalışıyoruz. Geçen yıl 65 milyondan fazla kişiyle yüz yüze, 731 milyonun üzerinde kişiye de internet üzerinden, radyo ve TV programlarımızla ve basılı yayınlarımızla iletişim kurduk. Fırsatlar yaratarak, bağlantılar kurarak ve güven inşa ederek değiştirdiğimiz yaşamlarla, beraber çalıştığımız ülkelere olumlu katkılar sunuyoruz. 1934 yılında kurulan British Council, Kraliyet Tüzüğü ile tüzel kişilik kazanmış bir hayır kurumu ve bir kamu kuruluşudur. Gelirimizin yüzde 15’i ise Birleşik Krallık hükümet tarafından karşılanmaktadır.

Etiketler
Yorum yok

Sorry, the comment form is closed at this time.